Przebaczenie jest najlepszym wyborem

Przebaczenie jest najlepszym wyborem. Przykrości, jakich doświadczymy w ciągu życia ze strony innych ludzi, mogą odmienić nasz los. Żal, nienawiść i rozdrapywanie dawnych ran nie zmieni niczego. Najlepszą drogą jest bowiem przebaczenie.

Nikomu z nas nie jest obca ludzka złośliwość, zawiść, czy zazdrość. Negatywne emocje, jakimi obdarowujemy się nawzajem, można wymieniać bez końca. Skoncentrowani na sobie potrafimy nie dostrzegać innych. Nie myśleć i nie analizować jakie konsekwencje przyniosą ze sobą nasze zachowania.

Niewielkich grzeszków dopuszczamy się wszyscy. Nie zdołamy przecież przewidzieć i zaplanować wszystkiego. Warto jednak uważać na swe czyny, bo niektóre nigdy nie powinny mieć miejsca. W najgorszym wypadku możemy skrzywdzić drugą osobę tak bardzo, że zmienimy jej życie w pasmo cierpień.

Przytłoczeni nadmiarem codziennych problemów i obowiązków stajemy się drażliwi. Potrzebujemy wsparcia, choć nie potrafimy się do tego przyznać. By zredukować stres, szukamy chemicznych polepszaczy humoru. Potrafimy także koić smutki w alkoholu. Trunku, który niszczył i nadal niszczy życie dziesiątek osób. Co najgorsze, w grupie tej znajdują się dzieci.

Gdzie się podziało moje dzieciństwo, czyli syndrom DDA

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/sie-podzialo-dziecinstwo-czyli-syndrom-dda

Rodzic uzależniony od alkoholu nie powinien sprawować opieki nad nieletnim. Nałóg uniemożliwia racjonalną ocenę sytuacji. Przykłady z życia wzięte dowodzą, że w podobnych okolicznościach dziecko nie ma szans na prawidłowy rozwój. W centrum zainteresowania staje trunek i uzależniony. Brak natychmiastowego działania doprowadza do wytworzenia się toksycznych relacji. Bezradne dziecko stara się odnaleźć w tej niekomfortowej sytuacji. Walczyć o akceptację, miłość i szacunek. Niestety, jest skazane na porażkę.

Doświadczenia wyniesione z domu zawsze odciskają się na naszym życiu. Decydują o tym, jak będziemy sobie radzić. Przykre wspomnienia nie pozwalają zapomnieć o przeszłości. Budzi się żal, rozgoryczenie, smutek i nienawiść. Jak więc żyć z takim piętnem?

Karmiąc się negatywnymi emocjami, nigdy nie będziemy szczęśliwi. Miniony czas nie pozwoli nam zaznać spokoju i pewnie kroczyć na przód. W przypadku Dorosłych Dzieci Alkoholików rozliczenie z przeszłością jest niezwykle ważne. Receptą na normalne życie jest bowiem wybaczenie.

Syndrom DDA – oswajanie przeszłości

http://autorzy365.pl/syndrom-dda-oswajanie-przeszlosci_a5612

Zraniona dusza wymaga wsparcia. Długotrwałego procesu pozwalającego skoncentrować się na teraźniejszości. Historie osób, które zdołały pokonać demony przeszłości, okazują się nieocenione. Czerpiąc z przykładów innych łatwiej uwierzyć, że nam także może się udać. Zdając sobie sprawę, że podobne trudności dotykają wielu osób, nie będziemy czuć się inni.

„Tatuaże podświadomości” to opowieść, która udowadnia, że najlepszą drogą jest przebaczenie. Nawet najboleśniejsza przeszłość nie może zdominować życia. Ma ona ogromne, może najważniejsze znaczenie, ale należy ją uśpić. Traktować jako wyblakły obraz, który dziś nie może już zmienić niczego.

Ciepła i poruszająca powieść, która uświadamia, że przeszłość już zawsze będzie w nas, ale żyć trzeba teraźniejszością.

Fabuła zabierze nas na malownicze Mazury. Piękno przyrody na pewno nas zauroczy, choć nie ono jest najważniejsze. W centrum uwagi staną trzy bohaterki. Poznamy zaradną bizneswoman Teresę. Mieszkającą za miastem Grażkę oraz Gabrysię. Kobietę, która próbuje pogodzić się ze swą przeszłością. Czy przy pomocy przyjaciółek i psychologa pokona traumę?

Gabrysia jest silna. Poznając ją, będziemy obserwować, jak świadomie dojrzewa do przemiany.

Nie mogę w takim piękniejącym otoczeniu żyć przeszłością i się smucić, że mi się przydarzyła! Nie mogę wśród moich piękności żyć taka brzydka w środku! To już powieść napisana i przeczytana ze zrozumieniem. Oswoiłam tamto zło.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381191012″]

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *