Metody na monitoring kanalizacji

Monitoring kanalizacji przeprowadzany jest przy użyciu specjalistycznych kamer, umożliwiających przeprowadzenie inspekcji instalacji kanalizacyjnej. Jest to jedna z bardziej skutecznych i precyzyjnych metod umożliwiających rzetelną ocenę stanu technicznego systemu kanalizacji.

W czym pomaga monitoring kanalizacji?

Monitoring kanalizacji umożliwia nie tylko sprawdzenie i ocenę stanu systemu kanalizacji. Wykorzystywany jest również do ustalenia przebiegu trasy kanalizacji, zlokalizowania powstałych awarii czy nieszczelności rur ale też określenia pomiarów spadków. Dzięki odpowiedniej jakości kamerom istnieje możliwość dotarcia do najtrudniej dostępnych miejsc, nawet w trudnych warunkach i miejscach pracy.

Często inspekcje kanalizacyjne wykorzystywane są również w trakcie szukania nieznanych miejsc zatorów, powstających zawilgoceń na ścianach i sufitach spowodowanych rozszczelnieniem systemu kanalizacyjnego bądź jego niedrożnością.

Jak odbywa się inspekcja kanalizacji?

Monitoring kanalizacji przeprowadzany jest przez profesjonalne firmy, takie jak stankan.pl. Przeprowadzenie inspekcji wymaga odpowiednich uprawnień, ale też doświadczenia, które zapewnią sprawne i bezawaryjne jej przeprowadzenie.

Odpowiednio przeszkolony pracownik wprowadza kamerę do przewodu, a następnie za pomocą ekranu monitora przeprowadzana analizę stanu technicznego. Przeprowadzenie inspekcji możliwe jest dzięki specjalnemu zestawowi, najczęściej zamontowanemu w samochodzie inspekcyjnym. Kamery wyposażone są w lampy halogenowe bądź diody LED, które zapewniają dodatkowe oświetlenie kanału, wpływające na prawidłowe przeprowadzenie inspekcji. Często zestawy wyposażone są również w drukarkę i komputer co umożliwia jednoczesne wydrukowanie raportu. Raport z inspekcji zawiera szczegółowe dane dotyczące badanego odcinka, zestawienie ewentualnych uszkodzeń, zdjęcia, wykres spadków ale też szkic przebiegu kanalizacji. Istnieje również możliwość zapisania danych na płycie CD. W przypadku kanałów posiadających mniejszą średnicę bądź znajdujących się w trudno dostępnym miejscu wykorzystuje się kamery ręczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *