Jak dbać o swoje zdrowie?

Nasze ciało składa się w dwóch trzecich z wody, a procesy życiowe są bez niej niemożliwe. Organizm człowieka składa się z ok. 70 bilionów komórek, z których większość nie ma żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Średni cykl życia komórek wynosi 4 tygodnie.

Pod koniec cyklu komórka dzieli się na dwie identyczne komórki. Tylko połowa nowych komórek rozwija się, podczas gdy druga połowa, słabszych uszkodzonych, zanieczyszczonych komórek umiera. Gdy te nieusunięte pozostałości gromadzą się, to zakwaszają organizm. Nasz organizm jest zanieczyszczany także przez niewłaściwe odżywianie oraz przez nieodpowiednią wodę.

Działalność naszych komórek zależy od zaopatrzenia ich w różne składniki odżywcze, tlen, enzymy, minerały, a także od usuwania toksycznych pozostałości metabolicznych. Tym zajmują się płyny ustrojowe (krew, limfa, płyn międzykomórkowy) o określonej równowadze biochemicznej i wartości pH. Organizm może funkcjonować normalnie, gdy krew jest lekko zasadowa (wartość pH pomiędzy 7, 35 a 7,45).

Komórki otoczone są płynem międzykomórkowym, który m.in. z wyżej wymienionych powodów jest zanieczyszczany. Nie jest w stanie pobierać składników odżywczych, tlenu i wody poprzez zanieczyszczony płyn. Dlatego należy zapobiegać gromadzeniu się tych różnych zanieczyszczeń i zapewnić całkowite ich usunięcie.

Nasz organizm nie jest w stanie, szczególnie w podeszłym wieku, pozbyć się całkowicie powstających odpadów. Im więcej zanieczyszczeń i im dłużej są one gromadzone, tym większego wysiłku potrzeba, aby je usunąć z organizmu, co sprawia, że ciało starzeje się przed czasem. Nieusunięte z organizmu zanieczyszczenia są „przechowywane” w różnych częściach ciała, zakwaszając nasz organizm, sprzyjając rozwojowi rozmaitych chorób. Problem polega na tym, że owe pozostałości kwaśne gromadzą się powoli, organizm się dostosowuje i niezauważamy, jak z ludzi młodych stajemy się ludźmi starymi. Każdy z nas może, jeśli tylko chce, zaobserwować efekty zakwaszenia organizmu. Jednak dopóki nie występują kolejne objawy, uważamy, że nasze zdrowie jest doskonałe. Nie zauważamy ubycia energii, czujemy się wystarczająco komfortowo, dopóki nie zaczynamy odczuwać bólu spowodowanego nagromadzonymi pozostałościami kwaśnymi. Niestety na tym etapie zmiany zazwyczaj bywają trudno uleczalne. Dlatego proces usuwania pozostałości kwaśnych należy rozpocząć, nie czekając na wystąpienie bólu.

Wyjaśnię, czym jest zakwaszenie organizmu, jakie są jego przyczyny i objawy, które produkty zakwaszają organizm oraz co jeść i pić, by nie dopuścić do zakwaszenia organizmu. Sama wiedza o szkodach związanych z zakwaszeniem organizmu nie poprawi stanu naszego zdrowia. Trzeba przejść do następnego etapu:

WIEDZA MUSI BYĆ PRZEŁOŻONA NA DZIAŁANIE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *