Tajemnica Szczeliny Jeleniogórskiej

Dolny Śląsk nie bez przyczyny uważany jest za „ojczyznę tajemnic”, sekretów głównie związanych z II wojną światową.  Od lat dziewięćdziesiątych tajemnicza historia „szczeliny jeleniogórskiej” w której schowanych miało być podczas ostatnich dni II wojny światowej, kilka albo i kilkadziesiąt pojazdów niemieckich ekscytuje miłośników tajemnic.

Przez lata wokół tej historii narosły wątki nie tylko kryminalne, ale także domniemane odnalezienia skarbów. Poszukiwacze przez wiele lat weryfikowali informacje i bardzo mocno postawili na wspomnienia mieszkańców Szklarskiej Poręby, gdzie jak twierdzą wrocławscy poszukiwacze, znajduje się legendarna „szczelina jeleniogórska”. Wieść niesie, że Niemcy ukryli na tych terenach wielki skarb: złoto, biżuteria, brylanty, dzieła sztuki i inne drogocenne przedmioty oraz jajka Fabergé – dzieła sztuki złotniczej z czasów Aleksandra III Romanowa i Mikołaja II – wart miliony dolarów.

 

Wrocławska pisarka, zafascynowaną urodą i historią Dolnego Śląska, swojej małej Ojczyzny, tym razem zaskoczy wielu swoich wiernych czytelników umieszczając akcję powieści zatytułowanej „Pułapka” całkiem współcześnie, bo w 2011 roku, a nie jak tradycyjnie, w PRL. Znajdziemy w niej odwołanie do tajemnicy sięgającej korzeniami końca II wojny światowej.

 

Na jego poszukiwanie w tym samym czasie i w to samo miejsce wyruszają dwie konkurujące ze sobą ekipy poszukiwaczy oraz dziennikarz miesięcznika, zajmującego się tropieniem tajemnic i zagadek z czasów II wojny światowej. W rozwiązaniu zagadki przeszkodzą im katastrofalne warunki pogodowe oraz nietypowi mieszkańcy Gór Izerskich, gdzie „szczelina” ma się znajdować.

 

Jakie tajemnice skrywa legendarna „Szczelina Jeleniogórska”?

 

 

http://www.psychoskok.pl/produkt/pulapka

 

Musisz poznać historię jednej z najbogatszych ujawnionych dotychczas poniemieckich schowków!

Poznaj książki, które warto czytać – http://www.psychoskok.pl/ksiazki/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *