Kolory górą! Akcja ColorLove Przedszkole zawitała na Dolny Śląsk!

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę… namalują wszystko to, co chcę” – już wkrótce dla jednej z placówek przedszkolnych z Wrocławia lub okolic słowa tej znanej dziecięcej piosenki mogą stać się prorocze. 22 maja 2017 r. wystartowała bowiem kolejna edycja akcji ColorLove Przedszkole, w ramach której firma Baumit pomaluje fasadę wygranej placówki.

Akcja ColorLove Przedszkole zadebiutowała w drugiej połowie 2015 roku w rejonie Trójmiasta i Krakowa. Rok później zwycięskie placówki – w Sychowie oraz Wrząsowicach – mogły cieszyć się odświeżonym wyglądem.

Na miejsca, gotowi, start!

Po sukcesie pierwszej edycji przyszedł czas na kolejną, która tym razem swoim zasięgiem obejmie Wrocław i okoliczne powiaty w promieniu 50 km, a więc powiat wrocławski, trzebnicki, oleśnicki, wołowski, średzki, świdnicki, dzierżoniowski, strzeliński oraz oławski.

By zgłosić przedszkole do zabawy wystarczy do 15.09.2017 r. wypełnić formularz dostępny na stronie www.baumitstar.pl/przedszkole i odesłać na wskazany adres. W tym miejscu można również zapoznać się z regulaminem konkursu oraz śledzić aktualności związane z jego przebiegiem. Gra jest warta świeczki, a idea szczytna, bowiem Baumit przemaluje elewację jednej placówki wykorzystując do tego celu najwyższej jakości farby elewacyjne Baumit StarColor i PuraColor, które zapewnią przedszkolakom przyjazną przestrzeń do zabawy na długie lata, wolną od przebarwień czy nieproszonych gości w postaci mchów, glonów czy innych mikroorganizmów.

Każde zgłoszenie, które pomyślnie przejdzie proces weryfikacji zostanie zakwalifikowane do głosowania online. To w dużej mierze w rękach Internautów będzie leżała przyszłość przedszkoli, bo to oni zdecydują o tym, które z nich znajdą się w ścisłym finale. Trafi do niego 10 placówek z największą liczbą głosów. Te natomiast będą zbierane za pośrednictwem strony www.baumitstar.pl/przedszkole od 01.07.2017 r. do 30.09.2017 r. Ostatecznie zwycięzcę wybierze, specjalnie powołane przez firmę Baumit , Jury.

Dzieci kochają kolory

Ideą przyświecającą konkursowi jest wsparcie kreatywności i rozwoju dzieci, na które przestrzeń, w jakiej przebywają i poznają świat ma niebagatelny wpływ. Przemalowane elewacje z pewnością cieszą najmłodszych, ich rodziców i wychowawców, ale – dodając otoczeniu estetyki – również całą lokalną społeczność.

Nie ma wątpliwości, że dzieci kochają kolory. Barwne otoczenie nie tylko stymuluje ich rozwój, ale także sprzyja atmosferze zabawy i radości, które są dla nich równie cenne. To przekonanie bazuje na doświadczeniu, jakie zdobyliśmy organizując pierwszą edycję konkursu ColorLove Przedszkole oraz wcześniejszy cykl imprez edukacyjnych Kolorowe Emocje. Zaproszeni przez nas do uczestnictwa najmłodsi mieli okazję stworzyć z pomocą kredek i farb wizję wymarzonego domu, a także pomalować specjalne makiety budynków oraz wielkoformatowe powierzchnie, czego każdorazowo efektem były wibrujące żywymi barwami, inspirujące kreacje. Stąd też nasze przekonanie, że dodanie kolorów ich codziennemu otoczeniu sprawi, że będzie dla nich bardziej przyjazne i pobudzające wyobraźnię – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.

Inicjatywa firmy Baumit to dowód na to, że prowadzenie biznesu to nie tylko pomnażanie zysków, ale także społeczna rola i odpowiedzialność za otoczenie, w którym funkcjonuje. Akcja ColorLove Przedszkole z jednej strony skupia się bowiem na stworzeniu przyjaznych i inspirujących warunków dla najmłodszych. Z drugiej zaś aktywizuje oraz jednoczy lokalne społeczności poprzez możliwość zadbania o ich najbliższą, codzienną przestrzeń. Przedszkolaki i mieszkańcy z dwóch polskich gmin już na tym skorzystały, teraz firma Baumit zachęca do wzięcia udziału w konkursie placówki z Wrocławia i okolic. Niech na Dolnym Śląsku też będzie „colorlovo”!

www.baumit.com 

www.facebook.com/BaumitPolska

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Od 1994 r. firma jest obecna również w Polsce, gdzie aktualnie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.

 

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *