Dekoracje wnętrz z drukarki

Drukowane dekoracje to nie jest nowość, ale dopiero nowoczesne technologie uczyniły z nich produkty o wysokiej jakości. Jak je wykorzystać i na co zwracać uwagę?

Projekt wnętrza to zadanie dla architekta, który zrobi całość kompleksowo, od robót wykończeniowych poprzez urządzanie aż po dekorację. Dzięki takiemu podejściu wnętrze jest spójne, żaden element nie wprowadza dysonansu. Można tak zrobić jedynie w przypadku nowych lub przebudowywanych wnętrz. Trudniej dobrać dekoracje do pomieszczeń użytkowanych, w których niewiele można zmienić. Powierzchnia jest rozplanowana, nie ma miejsca na przedmioty dekoracyjne, które w zagospodarowanej przestrzeni po prostu będą przeszkadzać. W zasadzie jedynym miejscem na dekoracje pozostają ściany. Wbrew pozorom dekoracja ścian to tysiące propozycji materiałów i przedmiotów, a internet dostarczy naprawdę wiele inspiracji. Spośród wielu ofert proponujemy dekoracje wykonywane na zamówienie, a konkretnie dekoracje drukowane.

kotki-2

Drukowane dekoracje to żadna nowość, przecież fototapety są na rynku od dawna. Współczesne fototapety drukowane na zamówienie, to produkt, który jest taki sam tylko z nazwy. Nowoczesne fototapety są drukowane w jednym, niepowtarzalnym egzemplarzu na bazie zdjęć cyfrowych. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to bardzo powiększone zdjęcie. Jeśli cyfrowa fotografia ma dużą rozdzielczość i nienaganna jakość, to rzeczywiście można uzyskać fotograficzna jakość wydruku. Fototapety to bardzo duże dekoracje i potrafią radykalnie odmienić pomieszczenie. Dość często zakres tej zmiany nas zaskakuje, ale najczęściej już po naklejeniu dekoracji. Jeśli nie potrafimy przewidzieć efektu końcowego to lepiej poprosić o pomoc projektanta wnętrz. Umiejętnie dobrana fototapeta może stonować wnętrze, ożywić je, optycznie powiększyć lub wywołać inne podobne efekty.

sypiialniaOprócz fototapet do dyspozycji są inne drukowane dekoracje na przykład obrazy lub naklejki. Obrazy drukowane są na płótnie, a faktura powierzchni nadaje im szlachetnego wyglądu (galeria – https://www.fototapeta24.pl/obraz). Sposób zamawiania i przygotowania do wydruku jest podobny, ale obrazy maja tę zaletę, że można manipulować wymiarami w bardzo szerokim zakresie. Większy obraz będzie się bardziej „narzucał”, mniejszy będzie stanowił dyskretne uzupełnienie wystroju wnętrza.

Naklejki są dekoracją na ścianę oraz na meble lub inne płaskie i gładkie powierzchnie. Drukowane są na cienkiej folii samoprzylepnej, więc każda nierówność powierzchni będzie widoczna. Naklejki doskonale sprawdzają się w takich pomieszczeniach jak kuchnia lub łazienka. Można je zabezpieczyć przed wilgocią poprzez laminowanie i cieszyć się pięknym obrazem przez wiele lat (przykłady motywów – https://www.fototapeta24.pl/naklejka).

Przed podjęciem decyzji o wyborze fototapety lub obrazu warto poszperać w internecie i poszukać inspiracji. Przykładowe aranżacje wnętrz bywają naprawdę ciekawe, a można również sprawdzić nasze własne pomysły aranżacyjne.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *