Planujesz przeprowadzkę? Magazyn self storage i 3 inne sposoby na uniknięcie stresu

W 1967r. dwóch psychiatrów, Thomas Holmes i Richard Rahe, stworzyło listę najbardziej stresujących wydarzeń życiowych – zmiana miejsca zamieszkania znalazła się na trzydziestej drugiej pozycji. I choć stresu związanego z przeprowadzką nie da się całkowicie uniknąć, to istnieją jednak sposoby na jego zminimalizowanie. Jak zatem złagodzić nasilenie negatywnych czynników związanych z tym doświadczeniem? I jaką rolę odgrywają w całym procesie magazyny self storage?

Już sam fakt, że przeprowadzka trafiła na listę wraz z takimi wydarzeniami, jak śmierć współmałżonka, czy utrata pracy, najlepiej dowodzi, że zmiana mieszkania potrafi skutecznie zaburzyć życiową równowagę. Przy przeprowadzce czynników stresujących bowiem nie brakuje: mowa nie tylko o obciążeniach finansowych i naglących terminach, ale także logistycznych trudnościach związanych z transportem i magazynowaniem rzeczy. Przeprowadzkowy stres jest niestety nieunikniony, bo zwyczajnie nie wszystkie czynniki są od nas zawsze zależne. Nasze plany pokrzyżować może m.in. deszczowa aura albo nagła choroba. Niemniej istnieją sposoby na ograniczenie przeprowadzkowego zamieszania, bałaganu i fizycznego przeciążenia. Jak podkreśla kangu24.com, magazyn do wynajęcia może znacznie ułatwić proces przeprowadzki.

Przeprowadź ostrą selekcję

Zmiana miejsca zamieszkania to idealna okazja do tego, żeby usiąść i dokładnie przeanalizować swój dobytek. Bo czy naprawdę potrzebujesz tych wszystkich starych książek, czasopism i ubrań? Kiedy ostatnio były one czytane lub noszone? No właśnie. Książki możesz zawsze oddać do biblioteki, a ubrania przekazać potrzebującym. Mniej przedmiotów, to mniej kłopotów na głowie. Lepszej okazji na gruntowne porządki i uwolnienie się od zbędnych rzeczy niż przeprowadzka raczej nie znajdziesz.

Ergonomicznie pakuj

Kupno folii bąbelkowej nie jest co prawda specjalnie dużym wydatkiem, ale lepiej wykorzystać to, co mamy pod ręką i dzięki temu uniknąć dodatkowych kosztów. Delikatne rzeczy, czyli przede wszystkim kieliszki i talerze, warto owinąć w ręczniki, koszulki lub pościel. Z kolei worki na śmieci, będą stanowić doskonały pokrowiec na marynarki. Potrzebujesz kartonu? Udaj się do osiedlowego sklepu i tam popytaj. Tylko pamiętaj, żeby usztywnić dno taśmą klejącą, gdyż inaczej zawartość kartonu może się nagle znaleźć na podłodze.

Pamiętaj o dokładnym opisywaniu

Zaopatrz się w porządny marker i kolorowe kartki, bo dobrze i wyraźnie oznaczone kartony to podstawa. Właściwie podpisane kartowy zdecydowanie ułatwią późniejsze wypakowywanie. Generalnie rzeczy najlepiej pakować sekcjami, np. kuchnia, łazienka, artykuły biurowe, bielizna; dzięki temu od razu trafią do odpowiedniego pomieszczenia w nowym domu, a ty już na starcie unikniesz ogromnego bałaganu. Poza tym cenne przedmioty, takie jak biżuteria, gadżety elektroniczne lub przedmioty kolekcjonerskie, warto trzymać w jednym pudle, które będziesz mieć stale na oku.

Skorzystaj z magazynu self storage

Nowe mieszkanie jest mniejsze? A może to tylko tymczasowe lokum albo po prostu nie chcesz brać ze sobą wszystkich rzeczy, ale zwyczajnie szkoda Ci ich wyrzucać? W takim wypadku warto pomyśleć o wynajęciu magazynu self storage. Self storage to coraz popularniejsza w Polsce metoda przechowywania przedmiotów w magazynach zewnętrznych – jej zaletą jest elastyczny okres wynajmu, dopasowane boksy o różnej pojemności oraz bezpieczeństwo (kontrola dostępu i monitoring 24/h). Dzięki wynajęciu magazynu self storage zyskujemy spokój, gdyż wiemy, że naszym przedmiotom nic się nie stanie.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *