Oczyszczanie wody pitnej – fakty i mity

Aby poprawnie funkcjonować organizm ludzki potrzebuje odpowiedniej ilości płynów. Zaleca się wypijanie każdego dnia minimum 1,5 litra wody. Sama jakość wody z kranu, chociaż obostrzona licznymi normami UE, pozostawia wiele do życzenia. Jednakże dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów uzdatniania wody, ten stan rzeczy ulec może diametralnej zmianie. Do uzdatniania wody wykorzystać można różnego rodzaju filtry domowe oraz przemysłowe, a także stacje zmiękczania wody oraz odżelaziacze.

water glass

Woda z wodociągów powinna spełniać stosowne kryteria pod względem mikrobiologicznym, fizykochemicznym, a także organoleptycznym. Mowa tutaj oczywiście o zapachu, smaku, a także wyglądzie. Jeszcze do niedawna do oczyszczania wody stosowany był chlor. Miał on niekorzystny wpływ na walory smakowe. W związku z tym popularną metodą stosowaną w uzdatnianiu wody pitnej stało się jej ozonowanie lub używanie dwutlenku chloru.

Na temat oczyszczania wody pitnej krążą liczne opinie. Wśród nich pojawiają się między innymi zdania dotyczące wody uzyskanej w wyniku procesu odwróconej osmozy. Pierwszym mitem, który należy obalić jest to, że woda, którą otrzymujemy poprzez korzystanie z filtrów odwróconej osmozy nie jest zdrowa. Nic bardziej mylnego, bowiem taka woda jest zdrowa i każdy człowiek może ją pić bez obaw.

Kolejnym już mitem związanym z oczyszczaniem jest to, że poprzez stosowanie osmozy odwróconej woda traci zdrowe minerały. Faktem jest, że dzięki uzdatnianiu wody poprzez proces osmozy odwróconej usuwane są minerały, jednakże te nieorganiczne, które wpływają niekorzystnie na ludzki organizm. Do właściwego funkcjonowania człowiek potrzebuje minerałów organicznych, które są łatwo przyswajalne. Najwięcej jest ich na przykład w owocach. Szkodliwe dla ludzkiego organizmu minerały mogą spowodować pojawienie się kamieni żółciowych czy też kamieni nerkowych.

Wśród innych mitów dotyczących oczyszczania wody przy wykorzystaniu filtrów odwróconej osmozy jest kwestia związana z wysokimi kosztami. Fakt, jest to niemały wydatek, jednakże tego typu filtry mają długą żywotność. Jest to zatem inwestycja na lata. W przeciwieństwie do typowych filtrów kranowych nie ma potrzeby wymieniania ich co kilka miesięcy.

Oczyszczanie wody pitnej to bardzo ważny proces, mający bezpośredni wpływ na stan zdrowia ludzkiego organizmu. Dostarczaniem sprawdzonych systemów związanych z uzdatnianiem wody zajmuje się Global Concepts 2000 Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Firma ta należy do angielskiej grupy ENVIRONMENTAL SPECIALITY CHEMICALS Ltd, trudni się dystrybucją produktów ESC w Polsce. Global Concepts 2000 Polska Sp. z o.o. wyróżnia indywidualne podejście do każdego klienta, doskonała znajomość branży, współpraca z zespołem specjalistów z doświadczeniem technicznym i doradczym, stosowanie i łączenie różnych strategii w zakresie procesów uzdatniania wody, co z kolei pozwala na wdrożenie innowacyjnych projektów i osiągnięcie wyników które zadowolą klientów. Firma oferuje również pełną opiekę serwisową, obejmującą m. in. systematyczne badanie wody i odpowiednią interpretację wyników. Global Concepts 2000 Polska Sp. z o.o. posiada ugruntowaną pozycję na rynku, od wielu lat współpracuje z licznymi firmami na terenie Polski i całej Unii Europejskiej. Uzdatnianie wody pitnej to bardzo ważny proces, z tego względu warto zapoznać się z wiedzą na jego temat.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *