Intensywne deszcze oraz zalegający śnieg najczęściej są przyczyną powstawania nieszczelności w dachach w domach jednorodzinnych oraz w innych budynkach. Często jednak problemem jest dokładne zlokalizowanie przecieku. Gdzie zazwyczaj pojawiają się nieszczelności w dachach?

W każdym dachu mogą pojawić się przecieki. Zwykle są one wynikiem uszkodzeń pokrycia dachowego, membran lub obróbek blacharskich, ale mogą pojawić się również jako konsekwencja nieprawidłowego montażu dachu.

Jak można zlokalizować przeciek w dachu?

Nierzadko zdarza się, że o tym, że dach przecieka, dowiadujemy się wtedy, gdy na sufitach pojawiają się mokre plamy. W większości przypadków rzeczywiście nie ma możliwości wcześniejszego określenia, że dach nie jest w pełni szczelny, jeżeli nie przeprowadza się jego regularnych przeglądów.

Wówczas, gdy chce się określić dokładne miejsce przecieku, trzeba przede wszystkim precyzyjnie zobaczyć dach oraz jego elementy. Prace można przeprowadzić samodzielnie, ale również można polecić je fachowcom, którzy posiadają odpowiednie wyposażenie do lokalizacji przecieków.

Przecieki w dachach najczęściej występują w takich miejscach jak:

  • wszelkie załamania w pokrywie dachowej
  • połączenia połaci
  • strefy wokół kominów
  • lukarny
  • okna połaciowe
  • wyłazy dachowe

Jeżeli jednak nie można samodzielnie określić miejsca nieszczelności, najlepiej powierzyć szukanie przecieków w dachu fachowcom w tej dziedzinie. Stosuje się różnego rodzaju metody, na przykład akustyczne i elektroakustyczne, metody termograficzne z użyciem kamer termowizyjnych, metodę gazu wskaźnikowego czy metody dymowe.

Metody dobiera się w zależności od tego, z jakimi rodzajami dachów ma się do czynienia, a także jakie panują warunki, ponieważ badań nie można prowadzić przy każdej pogodzie. Czasami stosuje się kilka różnych metod, aby precyzyjnie wskazać miejsce przecieku.

Adresy firm świadczących usługi lokalizacji przecieków można znaleźć już teraz przez internet. Działają one praktycznie na terenie całej Polski.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *