Komu opłaca się założyć konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe to propozycja skierowana do osób, które pragną oszczędzać długofalowo, posiadając jednocześnie nieograniczony dostęp do zgromadzonego kapitału.
Podpowiadamy, komu opłaca się założyć konto oszczędnościowe i na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z bankiem.

Możliwość oszczędzania niewielkich kwot

Taki sposób oszczędzania będzie idealny dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na regularne zasilanie rachunku wysokimi kwotami.

Na rachunek oszczędnościowy możesz wpłacać nawet niewielkie kwoty. Nieważne, czy zgromadzisz na nim 100, 1000 czy 10000 zł – pieniądze będą pracować na siebie.

Chwilowe przechowanie kapitału

Jeśli oszczędzasz większe kwoty, które inwestujesz w kolejne narzędzia finansowe, konto oszczędnościowe może być dla Ciebie sposobem na chwilowe przechowanie kapitału, który następnie będzie przeznaczony na inne inwestycje, cały czas wypracowując odsetki.

Nieograniczony dostęp do pieniędzy

Konto oszczędnościowe świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które nie chcą lub nie mogą „zamrażać” pieniędzy (np. na lokacie) i chcą zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo. Swobodny dostęp do dodatkowych pieniędzy pozwoli Ci sfinansować nieplanowane wydatki bez utraty części lub nawet całości wypracowanych odsetek.

Wygoda korzystania

Rachunek oszczędnościowy jest zazwyczaj powiązany z bankowym rachunkiem osobistym. Zasilenie rachunku oszczędnościowego dodatkową kwotą jest więc proste – wystarczy wykonać przelew z rachunku na rachunek. W większości banków takie przelewy są darmowe.

Jeśli zależy Ci na tym, by pieniądze „przelewały się” same, ustaw w swoim banku zlecenie stałe.

Dzięki niemu nie będziesz musiał zaprzątać sobie głowy wykonywaniem przelewów, a za kilka miesięcy stan Twojego rachunku oszczędnościowego okaże się miłą niespodzianką.

Konto oszczędnościowe jest dobrym wyborem dla osób, które cenią wygodę i komfort użytkowania produktów bankowych.

Jakie konto oszczędnościowe wybrać?

Wybierając konto oszczędnościowe zwróć uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania, ale również na wysokość opłat za jego prowadzenie i koszty przelewów. Sprawdź również, czy do założenia rachunku oszczędnościowego będzie wymagane posiadanie rachunku osobistego. Czasem warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Zwłaszcza, jeśli korzystanie z konta osobistego niesie ze sobą kolejne profity. Dobrym przykładem jest Konto Jedyne oraz powiązane z nim Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku.

Konto Jedyne, czyli sposób na dodatkowe oszczędności

Korzystając z Konta Jedynego będziesz mógł wygenerować dodatkowe oszczędności. W jaki sposób? Na przykład przystępując do programu Tankuj Korzyści.

Tankuj Korzyści to możliwość zwrotu nawet 10% wydatków na paliwo. Maksymalna kwota zwrotu to 50 zł miesięcznie (600 zł rocznie).

Wysokość moneybacku zależy od średniego salda konta, średniego salda oszczędności oraz kwot transakcji wykonywanych z Konta Jedynego poza stacjami paliw.

W promocji mogą wziąć udział właściciele samochodów wszystkich marek.

Uwaga: promocja trwa do 31.12.2017 roku. Im wcześniej założysz konto i zarejestrujesz się w programie, tym więcej pieniędzy zaoszczędzisz.

Jeśli zdecydujesz się na kartę debetową, której wydanie i obsługa są bezpłatne, będziesz mógł korzystać z dostosowanych do Twoich potrzeb rabatów w programie Visa Oferty. Płacąc kartą część wydanych pieniędzy wróci na Twoje konto. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle atrakcyjna perspektywa. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że za codzienne wydatki bardzo często i tak płacimy kartą.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.