Słonecznym na wakacje i na mecz!

2 czerwca już po raz ósmy wyruszy pociąg „Słoneczny” uruchamiany przez Spółkę Koleje Mazowieckie. „Słoneczny” to wakacyjne połączenie, nad morze. W latach 2005 – 2011
z podróży pociągiem skorzystało ponad 570 tysięcy podróżnych.

Pociąg „Słoneczny” wyruszy w pierwszy weekend czerwca. Natomiast od 7 do 28 czerwca rozpocznie regularne, codzienne kursy w relacji Warszawa Zachodnia (7:40)– Gdynia Główna (14:01) i z powrotem: Gdynia Główna (16:20) – Warszawa Zachodnia (22:09).

Od 29 czerwca  do 2 września 2012 r. pociąg będzie kursował w relacji Warszawa Zachodnia – Gdańsk Główny – Warszawa Zachodnia.

Bilet normalny na podróż pociągiem „Słoneczny”  na trasie Warszawa – Gdynia Główna/Gdańsk Główny będzie kosztował 50 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe. W pociągu będzie można nieodpłatnie przewieźć psa i rower.

– „Słoneczny”, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie kursował zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych. Łącznie w pociągu jest 750 miejsc siedzących. Wagony przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiadają przewijaki dla niemowląt. Słonecznym będzie można wygodnie pojechać na mecze w Gdańsku rozgrywane w ramach EURO 2012  – mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Spółki Koleje Mazowieckie.

„Słoneczny” po raz pierwszy został uruchomiony w 2005 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącym powodzeniem podróżnych, szczególnie młodzieży i rodzin z dziećmi. W 2011 r. pociąg „Słoneczny” otrzymał Polskie Godło Promocyjne „Teraz Polska”.

Źródło: PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *