Wakacyjne podróże przez Polskę – Koszalin

Sierpień sprzyja urlopowiczom. Sezon wakacyjny w pełni, pogoda na ogół zachęca do eskapad.  Choć sporo ludzi wykorzystało już swoje dni wolne od pracy, to wielu z nas dopiero planuje letnie wycieczki. To dla nich specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli ile czasu spędzą mieszkańcy Koszalina w drodze na urlop.

Analizie poddano cztery trasy do popularnych miejscowości wypoczynkowych. Na miejsce najszybciej dotrą kierowcy zmierzający do Gdańska. Podróż do tego miasta zajmuje średnio 3 godziny. Ponad dwa razy dłużej, bo 6h 15 minut w trasie spędzą turyści jadący do Mrągowa. Droga do Karpacza oznacza dla mieszkańców Koszalina podroż trwającą 8 h i 19 minut. Prawdziwą wytrwałością muszą się wykazać ci, którzy urlop planują spędzić w Zakopanym. Na dojazd do tego miasta trzeba poświęcić aż 12 godzin i 36 minut.

Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Koszalina

Miasto

Średni czas dojazdu z Koszalina

Gdańsk

3 h

Karpacz

8 h 19 min

Mrągowo

6h 15 min

Zakopane

12 h 36 min

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągali na omawianych trasach kierowcy. Są one do siebie zbliżone i nie przekraczają 63 km/h. Najwolniej zmotoryzowani poruszali się na trasie do Karpacza i Zakopanego. Ich średnia prędkość wynosiła 55 km/h. Szybciej, bo z prędkością 62 km/h podróżowano do Gdańska. Natomiast jadący do Mrągowa osiągali na trasie szybkość oscylującą wokół 63 km/h.

Uwagę analityków zwrócił fakt, że choć omawiane połączenia znacznie różnią się od siebie długością to średni czas przejazdu na wszystkich czterech drogach jest zbliżony. Przykładem mogą być trasy Koszalin – Gdańsk oraz Koszalin Mrągowo. Przejazd do Gdańska to 3 godziny spędzone za kółkiem, dojazd do Mrągowa zajmuje dwukrotnie więcej czasu. Jednak i w jednej i w drugiej trasie średnia prędkość osiągana przez samochody wynosi nieco ponad 60 km/h

Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Koszalina

Miasto

Średnia prędkość

Gdańsk

62 km/h

Karpacz

55 km/h

Mrągowo

63 km/h

Zakopane

55 km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 30.07.2012-31.07.2012.

Creandi.pl

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *