Dlaczego warto zachować higienę na imprezach masowych

Imprezy masowe wpisały się już na stałe w krajobraz polskiej kultury. Cieszą się one dużą popularnością, o czym świadczy fakt, że powstaje ich coraz więcej lub jedne zastępują drugie, a uczestnicy stale dopisują. Warto jednak pamiętać, że organizacja takiej imprezy wiąże się ze spełnieniem odpowiednich wymogów, o których mowa jest w Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Jednym z nich jest zapewnienie zaplecza higieniczno-sanitarnego, bez którego ciężko byłoby się obejść.

Krótko o imprezie masowej

Impreza zostaje uznana za masową, gdy liczba jej uczestników jest nie mniejsza niż 1000 w przypadku wydarzenia na otwartej przestrzeni oraz nie mniejsza niż 500 podczas koncertów halowych. Może ona mieć charakter sportowy, rozrywkowy lub artystyczny. Zwykle przyciąga kilka-kilkadziesiąt tysięcy osób, ale zdarzają się również eventy organizowane dla kilkuset uczestników – zauważa ekspert z firmy Sanipol sp. z o.o., która specjalizuje się w projektowaniu i odpowiednim wykonaniu zabudowy pomieszczeń sanitarnych.

Zalety korzystania z zaplecza higieniczno-sanitarnego

Imprezy masowe są doskonałą okazją na promocję różnych produktów. Nierzadko zdarza się, że sponsorem wydarzenia sportowego, zlotu lub festiwalu muzycznego jest producent jakiegoś napoju – od wody, przez sok, po piwo. Dzięki temu teren imprezy jest gęsto zapełniony przez ogródki i bary z alkoholem, przy których czasami nawet kilkadziesiąt tysięcy osób ma ochotę się nawodnić. Toalety w takich miejscach są na wagę złota, dlatego ich ilość jest uregulowana, w zależności od spodziewanej ilości uczestników imprezy.

Wymóg zaplecza higieniczno-sanitarnego podczas wydarzeń, które trwają kilka dni, np. festiwali muzycznych z wydzielonym polem namiotowym, znacznie się poszerza. W takim przypadku oprócz łazienek dostępne są również umywalnie oraz natryski. Są one niezbędne dla osób uczestniczących np. w koncercie podczas ulewy, która zamienia tereny imprezy w prawdziwe błoto. Brak czystej wody w takim miejscu mógłby pomieszać szyki wielu miłośnikom muzyki, którzy często z własnej woli udają się na „błotne kąpiele”.

Dzięki higienie zachowywanej podczas tak wielkich imprez unikniemy różnego rodzaju zatruć, chorób i zakażeń. Dbajmy więc o nasze ciało i nie zapominajmy o środkach czystości oraz korzystaniu z toalet oraz natrysków umieszczonych na terenie imprezy. Wyjdzie nam to tylko na zdrowie.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *