Dlaczego warto oszczędzać na lokatach bankowych?

Najnowsze statystyki ze świata finansów pokazują, że bardzo niewiele osób posiada jakiekolwiek oszczędności, natomiast mnóstwo ludzi jest zadłużonych. Niektórych nie stać na odkładanie pieniędzy z uwagi na bardzo niskie dochody, ale dla większości Polaków konsumpcjonizm lub oszczędność to styl życia wynikający z wyboru. Z wielu względów warto jest jednak zacząć oszczędzać jak najwcześniej.

Na czarną godzinę

Nieszczęśliwe wypadki chodzą po ludziach. Choroby, pożary, urazy przydarzyć mogą się każdemu. Dużo trudniej jest radzić sobie z nową sytuacją życiową, powiązaną nieraz z silnymi emocjami, gdy nagle zabraknie pieniędzy, a znaczne, niespodziewane wydatki staną się koniecznością. Przezornym częściowo pomaga dobrze dobrane ubezpieczenie, natomiast dla każdego w takiej sytuacji ogromną pomoc stanowić będzie lokata bankowa „na czarną godzinę”, która wspomoże budżet domowy w dramatycznej sytuacji, a nieraz pozwoli uniknąć wplątania się w nieprzyjemne, wysoko oprocentowane pożyczki, które kuszą desperatów.

Na starość

Z pozoru niewielkie sumy, odkładane regularnie przez lata, potrafią doprowadzić do zgromadzenia znacznego kapitału na jesień życia, dzięki zjawisku procentu składanego. Ci, którzy nadwyżki finansowe powierzają pod opiekę banku, zwracając przy tym uwagę na oprocentowanie lokat internetowych i ponoszone opłaty manipulacyjne, przyczyniają się do poprawy swojego bezpieczeństwa finansowego i mogą liczyć na wspomożenie emerytury swoimi oszczędnościami. Podczas, gdy ich rówieśnicy pilnują każdego grosza, oszczędnych, dzięki posiadanym lokatom, stać na rozrywki, podróże, czy też po prostu droższe leki, niekiedy niezbędne dla starszych osób.

Dla rodziny

Zgromadzone oszczędności przydadzą się, gdy trzeba będzie wysłać dziecko na studia, pomóc w kupnie mieszkania, zafundować teściowej operację plastyczną lub nabyć nowy samochód. Pieniądze pochodzące z lokat bankowych pomagają w nagłych wydatkach, realizacji celów zawodowych i poprawie komfortu życia bliskich. Również w przypadku tragedii, jeżeli właściciel lokaty zostawi w banku dyspozycję na wypadek swojej śmierci, zaskórniaki pomogą jego rodzinie w trudniej sytuacji. Warto więc zbierać fundusze na określone cele, które mają szansę pojawić się w przyszłości.

Każdy woli raczej wydawać pieniądze, niż mozolnie je odkładać na lokaty bankowe. Niemniej jednak, w życiu codziennym, a potem na jesieni życia, nadejdą chwile, gdy zaoszczędzone pieniądze okażą się bezcenne. Dlatego przygodę z kontem oszczędnościowym warto zacząć już dziś.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.