Jak wybrać odpowiednią kancelarię prawną?

Rozwód, sprawy spadkowe czy komornicze – w życiu każdego z nas wcześniej czy później pojawia się potrzeba skorzystania z pomocy prawnika. Idąc ulicami nawet średniej wielkości miasta widać, jak wiele podmiotów świadczy usługi z zakresu porady i pomocy prawnej. Jak więc wybrać dobrą kancelarię prawną, która poradzi jak rozwiązać problem, a zarazem nie pozostawi pustki w portfelu?

Kwestie, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru kancelarii prawnej:

  • zespół prawników – bardzo ważna kwestia; kancelaria powinna dysponować kompletnymi zespołami specjalistów, uzupełniających między sobą wiedzę z danej wąskiej dziedziny. Przykładem dobrze działającej kancelarii jest w tym zakresie kancelaria adwokacka z Łodzi http://actavera.eu/, która posiada dwa różne zespoły ekspertów: reprezentujących dział spraw cywilnych (m. in. sprawy rodzinne, spadkowe, odszkodowania), a także prawników obsługujących dział spraw karnych;
  • profil działalności kancelarii – podczas zapoznawania się z ofertą, warto zwrócić uwagę, czy dana kancelaria zna zagadnienia związane z naszą konkretną sprawą, jest to szczególnie ważne w przypadku przedsiębiorców poruszających się w specyficznej, niszowej branży;
  • sposoby kontaktu – współcześnie działające kancelarie prawne oferują możliwość kontaktu nie tylko „twarzą w twarz”, ale również, w trosce o czas klienta, umożliwiają mu rozmowy telefoniczne czy kontakt e-mailowy. Internet nie powinien wzbudzać sceptycyzmu wśród prawników. Jeśli wybrana przez nas kancelaria prawna niechętnie odpowiada na nasze e-maile, warto zastanowić się nad wyborem innej, świadczącej usługi w sposób bardziej nowoczesny i elastyczny;
  • cena – stare powiedzenie mówi „klient nasz pan”. Tak też jest i w tym przypadku. Choć usługa wykonywana na wysokim poziomie, świadczona przez specjalistę w swojej dziedzinie musi kosztować, warto pamiętać, że w dobie dużej konkurencyjności i walki o klienta kancelarie prawne mogą zaoferować nam rabaty. Warto skorzystać z takiej możliwości.

W kwestii rozwiązywania spornych spraw rodzinnych, spadkowych czy karnych sprawą niezwykle istotną jest wieloletnie doświadczenie ekspertów udzielających wsparcia za pośrednictwem kancelarii. W obliczu częstej nowelizacji ustaw adwokat powinien ciągle się kształcić i trzymać „rękę na pulsie”. Wtedy mamy pewność, że porady prawne są zgodne z obowiązującymi przepisami.

Warto pamiętać, że w przypadku spraw wysoce skomplikowanych, których rozstrzygnięcie bardzo znacząco wpływa na nasze życie, wybór kancelarii prawnej trzeba traktować jak swego rodzaju inwestycję w spokojną, bezpieczną i szczęśliwą przyszłość.

Artykuł sponsorowany

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *