Pilniki i polerki do paznokci – jakie najlepiej wybrać?

Każda kosmetyczka wie, że sposób w jaki są piłowane paznokcie oraz czym są piłowane, ma wpływ na ich wygląd i strukturę. Pilnik powinien zostać dobrany odpowiednio do rodzaju paznokci klientki, dzięki czemu nie wyrządzi im krzywdy i nada odpowiedni kształt.

Wybór pilnika ze względu na materiał

Można wyróżnić trzy najbardziej popularne rodzaje pilniczków: szklane, metalowe i papierowe (wszystkie dostępne w sklepie internetowym producenta akcesoriów kosmetycznych CM Classic).
Pilniki metalowe są najrzadziej używane, głównie dlatego, że ich częste używanie może zniszczyć płytkę paznokcia. Mówi się, że pilnik metalowy szarpie jedynie brzeg płytki, przez co ulega ona rozdwojeniu, a także jest bardziej podatna na pękanie. Jeśli już stosuje się je w salonach kosmetycznych to tylko do pedicure’u. Muszą wtedy być wykonane ze stali nierdzewnej, aby w zetknięciu z płynem dezynfekującym nie uległy korozji.
Pilniki szklane produkuje się ze szkła hartowanego, dzięki czemu odznaczają się dużą żywotnością. Są bardzo delikatne dla paznokci, nie powodują ich rozwarstwiania i pękania. Jeśli jednak trafimy na twardszą płytkę paznokcia, czas wykonania manicure’u może się wydłużyć. Szklane pilniczki mogą być używane w salonach kosmetycznych, ale tylko pod warunkiem, że będą w należyty sposób zdezynfekowane i wysterylizowane.
Pilniki papierowe są najczęściej stosowanymi pilnikami w salonach kosmetycznych. Powinny one być używane jednorazowo: jeden pilniczek na jedną klientkę. Wymóg ten bierze się z niemożliwości zdezynfekowania lub wysterylizowania takiego pilnika, ponieważ wysoka temperatura powoduje jego rozwarstwienie. Pilniki papierowe produkuje się w różnych kształtach (banan, elipsa, półksiężyc i prosty), a wybór kształtu jest uzależniony od czynności jaką chcemy nim wykonać.

144016054225532200

Wybór pilnika ze względu na gradację ziarnistości

Pilniki do paznokci różnią się od siebie nie tylko zastosowanym materiałem, ale także gradacją ziarnistości. Określa ona ilość ziarenek umieszczonych na 1 cm2 pilnika. Pod tym względem wyróżniamy:
– pilniki gruboziarniste (gradacja w przedziale 80-100), są bardzo ostre o dużej sile tarcia, używa się ich głównie do skracania i kształtowania paznokci żelowych i akrylowych,
– pilniki średnioziarniste (gradacja od 120 do 180), wśród których znajdziemy bardziej i mniej ostre; te o gradacji 120 i 150 są używane do modelowania i wygładzania paznokci sztucznych, a te o gradacji 180 wykorzystuje się do modelowania tipsów lub wstępnego opiłowania paznokci naturalnych,
– pilniki drobnoziarniste, to wszystkie te, których gradacja jest większa niż 240, przy ich pomocy wygładza się płytkę paznokci naturalnych; idealne dla słabych i cienkich paznokci.

Jaką polerkę zastosować?

Wybór odpowiedniej polerki do paznokci uzależniony jest od celu jaki chcemy osiągnąć.
Zwykłe polerki (np. oferowane przez firmę CM Classic), które wyglądem przypominają papierowy pilniczek, posiadają gradacje: 500, 1000, 1500. Przy ich pomocy wyrównamy i zmatowimy płytkę paznokcia, możemy również nadać jej połysk. Używane są zazwyczaj do paznokci naturalnych.
Do sztucznych paznokci bardziej przydatny okazuje się bloczek polerski. Dzięki niemu przygotujemy paznokcie przed nałożeniem żelu lub akrylu, będzie również bardzo pomocny w ich polerowaniu i wygładzeniu.

Wniosek jest jeden: wybór odpowiedniego pilnika i polerki uzależniony jest od rodzaju paznokci i czynności jaką będziemy na nich wykonywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *