PSH szkoli najlepszych hodowców ślimaków na świecie

To nie jest banał, ani czcze przechwałki. Elbląska firma Polish Snail Holding prowadzi cykliczne szkolenia w zakresie technik hodowli ślimaków, z których korzystają hodowcy, nie tylko z Polski, ale też z całego świata. Wiedza specjalistów PSH jest doceniana w wielu krajach.
To niezbędny element dla każdego nowego hodowcy, który chce spróbować przygody z przemysłową hodowlą ślimaka. Najpierw, nim ktokolwiek rozpocznie jakiekolwiek działania, powinien przejść odpowiednie szkolenie, aby poznać wszystkie techniki związane z hodowlą tych zwierząt.

Profesjonalne szkolenia dla hodowców
Ślimaki to bardzo wrażliwe zwierzęta, szczególnie na temperaturę, wilgotność, teren w którym bytują oraz pokarm, którym się je karmi. O powodzeniu hodowli i konkretnych zyskach decyduje więc bardzo wiele czynników, które należy dobrze poznać i zrozumieć.
Od wielu lat, w Polsce szkolenia z zakresu hodowli ślimaków organizuje Polish Snail Holding. Firma, związana współpracą na polu badań tych zwierząt z Polską Akademią Nauk, prowadzi najbardziej profesjonalne szkolenia dla hodowców. Z tych zajęć korzystają jednak nie tylko Polacy, ale także hodowcy praktycznie z całego świata.
– Od wielu lat profesjonalnie szkolimy hodowców z Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Cypru, Nigerii, Chin czy Republiki Południowej Afryki – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Szkolenia prowadzimy praktycznie cały rok, często co 14 dni. Odbywają się w naszej siedzibie głównej w Elblągu oraz w centrali południe, pod Opolem, gdzie posiadamy specjalistyczną, modelową, wzorcową hodowlę ślimaków.

Firma dzieli się swoją wiedzą

Szkolący się hodowcy otrzymują na początek olbrzymią dawkę wiedzy teoretycznej, przedstawianej za pomocą technik multimedialnych – filmów, zdjęć, wizualizacji. Następnie zaś uczestniczą w zajęciach praktycznych, na terenie hodowli Polish Snail Holding.
– Tam przechodzą każdy etap związany z hodowlą tych zwierząt, poznają wszystkie tajniki naszej firmy, nasze patenty, usprawnienia, rozwiązania wielu problemów. Można powiedzieć, że otrzymują potężną, kompleksową, profesjonalną wiedzę, do której dochodziliśmy przez wiele lat, korzystając również z badań naukowców z Polskiej Akademii Nauk – mówi Paweł Piwowarski. – Przygotowujemy naszych hodowców do tego, aby działalność przyniosła im jak największe zyski.
– Gwarantujemy, że chętni, którzy do nas się zgłoszą, zostaną objęci kompleksowym programem szkoleniowym, teoretycznym i praktycznym, dzięki któremu poznają wszystkie aspekty związane z opłacalną hodowlą ślimaków. Nowym hodowcom objaśnimy zasady obsługi stołu reprodukcyjnego, prawidłowego podawania paszy, przygotowywania różnych mieszanek ziemi do składania jaj, technik testowania wilgotności ziemi, wydobywaniem i przekładaniem jaj do inkubacji – dodaje Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding.
Hodowcy prowadzeni „za rękę”

Szkolenia trwają jeden dzień ale każdy hodowca w cyklu przechodzi takie 3-4 jednodniowe szkolenia, w celu pełnego przygotowania się do hodowli.
Jednak po ich zakończeniu Polish Snail Holding nadal wspiera swoich hodowców. Firma służy pomocą oraz fachowym doradztwem. Prowadzi również wewnętrzną stronę internetową, na której każdego dnia w trakcie trwanie sezonu, zamieszczane są wszystkie ważne dla hodowców informacje i porady. Oznacza to, że w trakcie hodowli, każdy hodowca prowadzony jest „za rękę”, podawane są mu informacje to w danym momencie należy robić, na co szczególnie uważać oraz co zaraz będzie się działo w hodowli.
Polish Snail Holding cały czas stara się wprowadzić do Polski i upowszechnić modę na spożywanie ślimaków. Stąd niezwykła dbałość o najwyższą jakość uzyskiwanego mięsa tych zwierząt. Dlatego firma przekazuje hodowcom swoją wiedzę i uczy najlepszej technologii hodowli ślimaków.
– Nasza wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem w hodowli ślimaków – teoretycznym i praktycznym. Zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie prowadząc od 9 lat, z sukcesami, setki hodowców kontraktacyjnych i nadzorując ich hodowle. Szkolenia prowadzimy właśnie po to, aby osoby, które dopiero chcą zacząć swoją biznesową przygodę z hodowlą ślimaków, wiedziały jak rozpocząć taką działalność – dodaje Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Hodowcom oferujemy ślimaki z naszej specjalnej linii genetycznej, które zapewniają odpowiedni wzrost, doskonałą jakość mięsa i bardzo dobrą rozrodczość, oraz przygotowujemy do samodzielnego prowadzenia tego biznesu.
Model biznesowy gwarantujący sukces
Polish Snail Holding usprawniło hodowlę ślimaków w Polsce, nadając temu przedsięwzięciu odpowiednio wysokie standardy produkcji.
– Wszyscy nasi hodowcy otrzymują ten sam materiał zarodowy, te same rośliny do wysiania, takie same pasze dla ślimaków. Cała hodowla odbywa się pod czujnym nadzorem Polish Snail Holding. To jeden, wspólny, sprawdzony i najlepszy model biznesowy w tej branży – mówi Damian Gajewski.
Co o szkoleniach mówią sami hodowcy współpracujący z firmą Polish Snail Holding?
Marcin: – Wybrałem firmę Polish Snail Holding do współpracy, ponieważ jest najbardziej wiarygodna. Dużo informacji znalazłem w internecie. Szkolenia bardzo ciekawe i pomocne. Szczególnie jeśli chodzi o odpowiedni dobór ziemi do hodowli i paszy dla ślimaków.
Justyna: – Wraz z zakończeniem szkolenia, cały czas mam dobry kontakt z PSH. Wiele potrzebnych informacji otrzymuję przez stronę internetową. Szkolenie było ciekawe i bardzo pomocne.
Wiktor: – Interesowały mnie takie szczegóły, jak ilość potrzebnej powierzchni ziemi do hodowli oraz informacje o hodowli pod folią. Wszystkiego dowiedziałem się w sposób wyczerpujący. Bardzo dobry kontakt z prowadzącymi szkolenie.
Robert: – Interesowały mnie koszty oraz zyski z hodowli ślimaków. Specjaliści Polish Snail Holding dokładnie mi to wytłumaczyli oraz pokazali cały model biznesowy tego przedsięwzięcia. Jestem bardzo zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *