2 milionowe rozwiązanie ADB dla nc+

ADB dostarczyło dwumilionowe rozwiązanie dla platformy telewizyjnej nc+. Platforma korzysta z rozwiązań spółki od 2006 roku sukcesywnie wprowadzając na rynek polski najnowsze światowe rozwiązania dla telewizji cyfrowej.

Platforma nc+, a wcześniej jej poprzedniczka ‘n’ korzysta nieprzerwanie z rozwiązań spółki ADB od października 2006 r. ciesząc się pozycją lidera oraz pioniera we wprowadzaniu technologii cyfrowych w tej części Europy. Rozwiązania ADB dla platformy nc+ zdobyły kilka znaczących międzynarodowych nagród oraz regularnie zwyciężają w konkursach oraz plebiscytach przeprowadzanych w mediach branżowych.

– To dla nas niezwykła szansa pracować dla tak wymagającego i odnoszącego sukcesy klienta jak nc+ – mówi Peter Balchin, prezes ADB. – Mamy niezwykłe możliwości szybkiej integracji oraz implementacji technologii, ponieważ kontrolujemy wszystkie poziomy oprogramowania, od systemów operacyjnych, aż po aplikacje użytkowe. Nasze umiejętności i wiedza ekspercka w zakresie systemów, usług i oprogramowanie daje w efekcie bardzo solidny produkt. Jestem przekonany, że klienci nc+ będą i są zadowoleni z nowej jakości telewizyjnej rozrywki – podkreśla Balchin.

Jak nc+ wprowadzało nowoczesne technologie made in ADB

W październiku 2006 platforma n, wprowadziła na rynek polski innowacyjny dekoder HD z twardym dyskiem oraz takimi funkcjami jak TimeShift – zatrzymanie oglądania na żywo, VOD– video na życzenie, radio internetowe czy dostęp do funkcji interaktywnych. W następnych latach nc+ wprowadza oprogramowanie Carbo™, które reprezentuje zupełnie nowe, przyjazne dla użytkownika podejście do graficznego interfejsu. Już w 2010 roku klienci nc+ używali dekoderów z dyskami 500GB i korzystali z funkcji Multi-room. W 2011 roku klienci nc+ zaczęli korzystać ze znacznie szerszej oferty serwisu netVoD, w tej chwili jest to „nc+go TV”, dzięki podłączeniu dekodera do Internetu. Pod koniec tego samego roku ADB dostarcza rozwiązanie do oglądania TV oraz całej zawartości video na życzenie za pośrednictwem dowolnego urządzenia mobilnego – nGO. Lata 2013 oraz 2014, to wprowadzenie wielokrotnie nagradzanej multimedialnej platformy technologicznej ADB Mediabox, która daje dostęp do funkcji Multi-screen oraz platformy Wi-Fi.

ADB stale dostarcza platformie nc+ rozwiązania, które są również wdrażane w najbardziej rozwiniętych technologicznie rejonach świata zapewniając tym samym wiodącą rolę platformie w tej części Europy.

Nagrody dla rozwiązań ADB, które wprowadzono na platformie nc+:

  • Zwycięzca konkursu magazynu Satkurier, Kraków 2009 dla ADB-5720SX w kategorii „najlepsze rozwiązanie PVR”.

  • Zwycięzca konkursu magazynu Satkurier, Kraków 2010 dla ADB-2850ST w kategorii „najlepszy odbiornik platformy oraz tuner CA/CF”.

  • Zwycięzca konkursu IPTV World Forum, Londyn 2010 w kategorii “Najlepsza aplikacja/rozwiązanie interaktywne” dla ADB-5720SX.

  • Zwycięzca konkursu Cable & Satellite International Product of the Year Awards 2010 w kategorii “Najlepsza technologia konsumencka” dla ADB-5720SX oraz “Najlepsza technologia i aplikacja interaktywna” dla ADB CARBO™.

  • Zwycięzca konkursu magazynu Satkurier, Kraków 2011 dla ADB Multi-room w kategorii „najlepszy produkt”.

  • Zwycięzca konkursu Cable & Satellite International Product of the Year Awards 2013 w kategorii “Najlepsze rozwiązanie satelitarne innowacja/dystrybucja/transmisja” dla ADB Mediabox.

  • Zwycięzca konkursu magazynu Satkurier, Kraków 2013 w kategorii „najlepszy dedykowany dekoder Pay-TV” oraz „innowacja roku” dla ADB Multi-Screen.

Dostarczenie 2 milionowego urządzenia dla nc+ to tylko przypomnienie o długiej historii innowacji w technologiach i rozwiązaniach dla telewizji cyfrowej w Polsce, które zmieniały I zmieniają nasz sposób korzystania z telewizji interaktywnej.

– Platforma nc+, zawsze szukała sposobu na wprowadzanie najnowszych, innowacyjnych usług i rozwiązań dla telewizji cyfrowej – mówi Jarosław Kordalewski, wiceprezes Zarządu nc+ ds. Technologicznych i IT.– Poprzez nasze usługi staramy się dostarczyć naszym klientom doświadczenie prawdziwej interaktywnej telewizji przy pomocy technologii, która jest jak najprostsza i intuicyjna. ADB dostarcza najwyższej jakości kompletne rozwiązania oraz usługi integracyjne do łączenia systemów pochodzących od wielu różnych dostawców – tłumaczy Kordalewski.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *