JANUSZ GAJOS SPRAWDZI, JAK IMPROWIZUJE KLANCYK

13 grudnia na scenie Klubu Komediowego dojdzie do spotkania różnych pokoleń komizmu – teatr improwizowany Klancyk zagra sceny inspirowane monologami Janusza Gajosa. Aktor weźmie udział w spektaklu „Longplay”.

Spektakle Klancyka powstają bez reżysera, na bieżąco i bazują na dziwnych, czasami wręcz pokrętnych, skojarzeniach tworzących teatr osób. Początkiem „Longlaya”, jednego z formatów improwizowanych wymyślonych przez Klancyk, jest inspiracja rzucana przez publiczność lub zaproszonego gościa. Tym razem odpowiedzialność weźmie na siebie Janusz Gajos. Aktor wygłosi monologi klasycznych już autorów polskiego kabaretu, takich jak Andrzej Waligórski. Co potem zrobi z nimi Klancyk? Trudno przewidzeń, więc najlepiej zobaczyć na własne oczy – początek spektaklu o godz. 20. w sobotę 13 grudnia.

Miejsce występu też nie jest przypadkowe. Funkcjonujący od lutego tego roku przy pl. Zbawiciela Klub Komediowy proponuje codziennie występy na żywo, które z jednej strony prezentują nowe formy rozrywki – impro, stand-up – ale i wykorzystuje klasyczne formy – w repertuarze pojawia się kabaret literacki oraz występy gwiazd kabaretu z dawnych lat. Klancyk ma zresztą aktywny wpływ na program tego miejsca. – Jedną z misji Klubu jest zapraszanie artystów, których komediową twórczość cenimy. Do takich osób na pewno zalicza się Janusz Gajos. Przy okazji takich występów chcemy przypominać warszawskiej publiczności o działalności tego artysty w kabarecie literackim np.: w Kabarecie Dudek albo Olgi Lipińskiej. Do tej pory udało się nam gościć Jacka Kleyffa oraz grupę Łyżka Czyli Chilli. W grudniu planujemy także premierę wieczoru z Jackiem Fedorowiczem – mówi Bartosz Młynarski, manager Klubu Komediowego, a zarazem aktor Klancyka.


Spotkanie z Januszem Gajosem będzie kolejnym z cyklu spektaklów z wyjątkowymi i inspirującymi dla teatru Klancyk gośćmi. W 2014 roku teatr zaprosił do współpracy m.in. Mariusza Szczygła, Pablopavo, Szczepana Twardocha, Paulę i Karola, Pawła Szamburskiego, Marcina Maseckiego i Leszka Talko. Efekt kooperacji aktora i improwizatorów będzie nieprzewidywalny, wyjątkowy i jak to w przypadku spektakli tworzonych ad hoc bywa – niepowtarzalny.

Szczegóły:

Klancyk i Janusz Gajos w spektaklu „Longplay”

sobota, 13 grudnia, godz. 20:00

Klub Komediowy, ul. Nowowiejska 1
bilety: 40 zł (normalne) / 30 zł (ulgowe)
możliwość rezerwacji: rezerwacje@komediowy.pl oraz telefon 517-876-360

Więcej informacji:

http://klancyk.pl/

Teatr Improwizowany Klancyk to jedna z pierwszych grup improwizacji w Polsce, która występuje w klubowo-teatralnych przestrzeniach Warszawy (i nie tylko) od 2006 roku. Klancyk jest prekursorem teatralnej formy, polegającej na zespołowym budowaniu spektakli bez scenariusza, na bazie sugestii publiczności. Improwizacja przyjmuje różne formy – od spektakli skeczowych po długie dramatyczne przedstawienia. Cechą charakterystyczną spektakli jest tworzenie fabuły na bieżąco na oczach widzów. Klancyk współtworzy pierwszy w Polsce Klub Komediowy, który powstał na Placu Zbawiciela w marcu 2014 roku.

Janusz Gajos – uznawany za jednego z najwybitniejszych aktorów polskiego kina i teatru. Dał się także poznać jako świetny aktor kabaretowy .

Na ekranach kin i deskach teatrów nieprzerwanie pojawia się od trzech dekad na trwałe wpisując się w ich historię .

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.