AstroNautilus – nowe czasopismo astronautyczne na polskim rynku

W poniedziałek ukazał się premierowy numer nowego czasopisma popularnonaukowego poświęconego astronautyce. „AstroNautilus” wypełni lukę w tym segmencie, bowiem nie było obecnie polskiego czasopisma drukowanego z tej tematyki. 

Dotychczas „AstroNautilus” ukazywał się w wersji elektronicznej, po raz pierwszy w 2003 roku. Numer 19 jest już drukowany. Redakcja zapowiada, że czasopismo będzie dwumiesięcznikiem o objętości 48 stron i drukowanym w wersji czarno-białej.

„Polska umieściła na orbicie swojego pierwszego satelitę, staje się pełnoprawnym członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej, tworzy narodową politykę kosmiczną. Nadszedł również czas, by posiadała także wysokiej jakości branżowe czasopismo, przybliżające zagadnienia astronautyki niemal czterdziestomilionowemu narodowi” – deklaruje redakcja „AstroNautilusa”.

Polskim czasopismem astronautycznym była „Astronautyka”, która jednak przestała ukazywać się w 2002 roku. Tematy astronautyczne można czasem spotkać w astronomicznym: dwumiesięczniku „Urania – Postępy Astronomii” oraz w miesięcznikach popularnonaukowych ogólnych, takich jak „Wiedza i Życie” czy „Świat Wiedzy”.

Więcej informacji na temat „AstroNautilusa” można znaleźć na stronie internetowej: www.astronautilus.pl

PAP – Nauka w Polsce

cza/ agt/  bsz

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *