Ruszyła polska edycja międzynarodowego programu dla studentów wyższych uczelni technicznych – Huawei „Telecom Seeds for the Future”

10 studentów z 5 wyższych uczelni technicznych pojedzie na warsztaty do głównej siedziby Huawei w Chinach. Ponadto, na studentów i absolwentów uczelni czeka
6 stanowisk pracy w Huawei Polska

Firma Huawei, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), nawiązała współpracę z pięcioma uczelniami technicznymi w Polsce. W ramach współpracy, uczelnie biorą udział w międzynarodowym programie Huawei „Seeds for the Future” wspierającym edukację technologiczną oraz studentów uczelni w ich dalszym rozwoju. Dziesięciu z nich weźmie udział w warsztatach technologicznych w siedzibie głównej Huawei w Shenzhen w Chinach. Studenci będą mieli także możliwość rozwoju zawodowego w Huawei Polska. Program „Telecom Seeds for the Future”, który wspiera zawodowy start absolwentów wyższych uczelni technicznych i ich pozycję na rynku pracy, rozpoczął się na początku czerwca. Dwutygodniowy wyjazd do Chin planowany jest w drugiej połowie sierpnia.

Podczas wyjazdu do Shenzhen studenci wezmą udział w warsztatach technologicznych dotyczących innowacyjnych rozwiązań na rynku ICT. Oprócz warsztatów, wyjazd będzie także okazją do poznania kultury Chin w ramach tygodniowego pobytu w Pekinie.

Program „Seeds for the Future”, realizowany w ramach globalnej strategii zaangażowania Huawei w rozwój nauk ścisłych i nowych technologii, to kontynuacja naszych wieloletnich już działań na rzecz rozwoju polskiej edukacji technologicznej. Program również realnie wspiera zawodowy start absolwentów wyższych uczelni technicznych, oferując zatrudnienie w Huawei Polska – powiedziała Jolanta Stryjczak, Corporate Communications & PR Manager, Huawei Polska.

W programie udział biorą:

  1. Politechnika Warszawka;

  2. Politechnika Wrocławska;

  3. Zachodniopomorski Uniwersytet technologiczny w Szczecinie;

  4. Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie;

  5. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

Na warsztaty do Chin wyjedzie łącznie dziesięciu studentów. Wyłonienie zwycięzców programu pozostaje po stronie poszczególnych uczelni. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku lipca 2014 roku.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *