Po czym poznać dobry samochód?

Podejmując decyzję o zakupie samochodu, każda niezorientowana w tematyce osoba zadaje sobie pytanie co sprawia, ze warto zakupić właśnie ten model. W dobie wielkich koncernów nie jedno auto przypomina, choćby częściowo inna markę. Warto się zastanowić co najbardziej wpływa na to, ze przyszły zakup będzie warty naszych oszczędności.

140309745970506900

Podwozie i karoseria
Szukając informacji o samochodzie zastanówmy się nad tym gdzie będziemy nim jeździć. Jeśli mieszkamy poza miastem lub wyprawy samochodem do lasu nie są nam obce, skłońmy się ku modelom z wyższym zawieszeniem. Nie będziemy musieli się bać podczas jazdy leśnymi czy polnymi drogami i o wiele przyjemniej będzie się nam po nich jechało. Za to jeśli jesteśmy typowymi mieszczuchami to małe samochody o niskim zawieszeniu mogą odpowiadać naszym potrzebom. Jednym z tych samochodów jest Mazda 3 która ze swoimi świetnymi osiągami i małym rozmiarem zmieści się w mniejsze uliczki a przy tym rachunki za paliwo nie będą nam spędzać snu z powiek. Jednak samo podwozie nie powinnom cecha, która determinuje nasz wybór. Ważna jest też dobra karoseria. Jest to pierwsza rzecz na, którą zwrócimy uwagę przy kupnie używanego samochodu. Każda rysa czy ślady po wcześniejszych kolizjach przykuwają wzrok. Zwróćmy też uwagę na to czy nie zaczyna ona rdzewieć. Zawsze możemy też sprawdzić w internecie czy dany model szybciej czy wolniej rdzewieje.

Spalanie i osiągi
Wspomniane wcześniej osiągi też są ważną cechą do uwzględnienia przy zakupie samochodu. Nie chcemy przecież, żeby auto toczyło się a nie jechało. Dlatego wszelkiego rodzaju jazdy próbne są idealne żeby zobaczyć ile dane auto ma mocy i czy jego silnik nam odpowiada. Oprócz samych osiągów zwróćmy też uwagę na ilość spalanego paliwa. Często w starych samochodach są to dosyć duże wartości, nawet jeśli chodzi o samochody wyposażone w instalację gazową. Jeśli zależy nam na niższych rachunkach zakup samochodu prosto z salonu może być lepszym wyborem. Nowe samochody z zasady mają niższe spalanie a w połączeniu z systemami typu SkyActiv mamy gwarancję niższych rachunków na stacjach benzynowych.

Jak widać wygląd samochodu też może determinować nasz wybór. Jednak nie jest to jedyne kryterium podczas zakupu. Skupmy się też na specyfikacjach technicznych tak aby nie żałować tego wyboru podczas każdego tankowania czy dłuższej wyprawy. Jeśli samochód będzie nas satysfakcjonował i nie sprawiał problemów to bez wyrzutów sumienia możemy go uznać za dobry nabytek.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *