Dla dzieciKsiążki recenzje

Poznaj Tęczową Julenkę – bohaterkę książki Aldony Urbaniak

Kim jest Tęczowa Julenka? Po prostu, jedną z dziewczynek, jakich wiele. Chociaż nie, jest troszeczkę inna – może dlatego, że spędzając lato w domu na wsi, ma bardzo wiele możliwości, aby zaprzyjaźnić się z mieszkańcami lasów, pól i Zagrody Pani Sąsiadki.

Ulubione miejsce spędzania czasu, to Polana Małej Sarny. Stąd jest tylko parę kroków do Lasu, w którym prawie aż do Rozlewiska toczy swoje wody Strumyk Zawijasek. Jedynym mieszkańcem strumyka jest Rybka Niezabudka. Często się wzrusza i bardzo wtedy płacze, lecz nikt nie może dostrzec jej łez, gdyż zbyt szybko rozpływają się w wodzie.

Każdego dnia spotyka Julenka swoich przyjaciół: dwa dziki, rodzinę Pasiłebków, boberka Plaskatego Ogonka, lisa Kopciucha, jeża Sapusia, jak również wiele innych zwierząt i ptaków – także tych z podwórka Pani Sąsiadki, gdzie niepodzielnie panują indor Gniewny oraz czarny kocur Ulisses.

Julenka przyjaźni się także z Wielką Ślimaczycą Srebrzystą, mieszkanką tajemniczej Krainy za Widnokręgiem. Ślimaczycę trudno jest spotkać, gdyż pojawia się tylko podczas mglistej pogody…

 

Jeżeli zaciekawiła Cię nieco postać Julenki, zajrzyj na następną stronę, a przeniesiesz się w jej ciekawy, bajkowy świat.

 

a.jpg; size=752886Bohaterką książeczki „Tęczowa Julenka” jest dziewczynka spędzająca wakacje z mamą w domku w lesie. Ale Julenka nie jest zwyczajnym dzieckiem. Ze względu na swoją wrażliwość, potrafi zaprzyjaźnić się z mieszkańcami lasów, pól i Zagrody Pani Sąsiadki. Można powiedzieć, że te wszystkie miejsca są dla Julenki drugim domem, a ich mieszkańcy – rodziną. Wśród przyjaciół dziewczynki są też postaci, które żyją tylko w jej wyobraźni. Julenka opowiada mamie wszystkie swoje przygody, komentując je we właściwy sobie sposób. Każdą historię zaczyna od wyrażającego zachwyt Ach.

„Tęczowa Julenka“, to piękne historie o miłości i szacunku do otaczającego nas świata. Opowiadania zapewne spodobają się dzieciom, a dorosłym przypomną to, o czym często zapominają w zabieganej codzienności: że warto wierzyć w dobro i piękno…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *