Znamy zwycięzcę polskiej edycji Europejskiego Konkursu Kierowców Shell FuelSave Partner 2014

 – Artur Stern, zawodowy kierowca z firmy transportowej Tolo ze Swarzędza, został uznany przez Shell za najbardziej ekonomicznie jeżdżącego kierowcę w Polsce. Już 12 czerwca, w Berlinie, stanie do walki z najlepszymi zawodowymi kierowcami z Europy w wielkim finale Europejskiego Konkursu Kierowców Shell FuelSave Partner 2014. Adam Stern dołączy do zwycięzców eliminacji krajowych z Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Węgier, Danii i Norwegii.

Ta nagroda to dla mnie zaszczyt i zaskoczenie. Cieszę się, że zostałem doceniony za wykonywanie swojej pracy, w której Shell FuelSave Partner jest niezwykle pomocy. Mam nadzieję, że ten konkurs pokaże wszystkim kierowcom, że każdy może jeździć ekonomicznie. Będę godnie reprezentował Polskę na finale w Berlinie, gdzie postaram się osiągnąć jak najlepszy wynik.” – powiedział Artur Stern z firmy transportowej Tolo ze Swarzędza.

Ponad 1100 zawodowych kierowców z całego kontynentu, korzystających z systemu Shell FuelSave Partner, wzięło udział w trzeciej edycji konkursu organizowanego przez firmę Shell we współpracy z ekspertami w zakresie bezpiecznej jazdy z Akademii DEKRA.

Kierowcy, którzy zgłosili się do konkursu byli indywidualnie oceniani na podstawie zachowań zarejestrowanych w raportach systemu Shell FuelSave Partner. Podczas wirtualnego testu oceniano jazdę na luzie, gwałtowne przyspieszanie, jazdę z góry, hamowanie oraz umiejętności korzystania z tempomatu. Komisja złożona z przedstawicieli Shell i Akademii DEKRA brało również pod uwagę niektóre aspekty operacyjne pokonywanych tras, takie jak rodzaj terenu, po którym poruszał się pojazd (centrum miasta lub autostrady), typ prowadzonego pojazdu, a także wielkość i ciężar załadunku.

W Polsce rywalizacja o tytuł najlepszego kierowcy była niezwykle zacięta. Cieszy nas fakt, że tylu kierowców zdecydowało się na przystąpienie do naszego konkursu. Gratulujemy Panu Arturowi i trzymamy kciuki, by poszedł w ślady Pana Marcina Drożdża z firmy Transport Spedycja Natanek, laureata tego konkursu w 2012 roku, i zajął pierwsze miejsce w Europie!” – powiedziała Kamilia Benkirane, Product Manager Shell FuelSave Partner dla Europy Środkowej.

Finaliści będą współzawodniczyć w serii sprawdzianów, które pozwolą ocenić ich kwalifikacje w obszarach ekonomicznej i bezpiecznej jazdy. Podczas finałowego konkursu komisja będzie oceniać umiejętności kierowania, hamowania i panowania nad pojazdem. Dodatkowo zawodnicy przejdą test na symulatorze jazdy DEKRA, który zmierzy ilość paliwa, jaką każdy zawodnik zużyje podczas standardowej trasy wirtualnej, jak również czas potrzebny na jej ukończenie.

Zwycięzca konkursu otrzyma dwuosobowe zaproszenie na wyjazd do Ferrari Driving Experience. Kierowcy, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają dwuosobowe zaproszenie na wyjazd do Porsche Driving Challenge. Natomiast firma w której pracuje zwycięzca będzie mogła zaprosić zespół kierowców na jednodniowe, specjalistyczne szkolenie w jeździe ekonomicznej.Wielki finał Europejskiego Konkursu Kierowców Shell FuelSave Partner już 12 czerwca 2014 roku.

***

O Shell FuelSave Partner

Shell FuelSave Partner jest zaawansowanym systemem telematycznym zaprojektowanym dla firm transportowych, jako kompleksowe narzędzie do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych. Dzięki integracji z kartą paliwową euroShell system umożliwia automatyczną weryfikację transakcji paliwowych, co gwarantuje kontrolę tankowań i zużycia paliwa oraz pozwala wyeliminować potencjalne nadużycia. System pomaga także kontrolować i oceniać styl jazdy kierowców. Stale monitoruje czynniki efektywności floty związane z ekonomiczną i ekologiczną jazdą. Ponadto Shell FuelSave Partner umożliwia zdalne przesyłanie danych z tachografu i ciągły monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym, a także analizę tras czy stylu jazdy kierowców na podstawie danych zgromadzonych w ciągu ostatnich 90 dni. Natomiast funkcja GeoFencing generuje automatyczne powiadomienie w momencie, gdy samochód wjedzie lub opuści zdefiniowaną strefę geograficzną.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *