AKU inspiruje górami i tradycją

Tuż po II wojnie światowej w małym włoskim miasteczku Montebelluna (Treviso) powstaje mały warsztat szewski, który daje początek firmie AKU. Obecnie jest ona jedną z wiodących marek na rynku obuwia outdoorowego.

AKU posiada dwa zakłady: pierwszy w Montebelluna, drugi – w rumuńskim mieście Cluj Napoca. Produkcja firmy wynosi ponad 200 tys. par butów rocznie, z czego prawie 30 % powstaje we Włoszech. Podstawowym segmentem jest obuwie trekkingowe, stanowia ono 70 % całej sprzedaży.

Od pucybuta do milionera, od maleńkiego sklepu do światowego potentata – dobrze znamy takie historie. Nie inaczej było w przypadku włoskiej firmy AKU. Nigdy nie zapomniała ona jednak o swoich korzeniach. Stara się tymi wartościami zarażać innych i pokazać, że góry i tradycja to główny motyw jej działań.

Od ponad 30 lat AKU dostarcza produkty najwyższej jakości, spełniające wymogi nie tylko współczesnego rynku, ale przede wszystkim konsumentów. Dedykuje swoje buty ludziom, dla których oprócz jakości ważne są wspólne wartości kulturowe. Współpracuje ze specjalistami alpejskimi, stowarzyszeniami turystycznymi, fotografami i górskimi entuzjastami – „przyjaciółmi AKU”. Współpraca ta ma na celu promowanie górskiego środowiska oraz autentycznej górskiej kultury.

Produkcja najlepszych modeli firmy odbywa się w zakładzie produkcyjnym w Montebelluna przy zachowaniu lokalnych tradycji rzemiosła rękodzielniczego. Priorytetem dla firmy jest szacunek dla otaczającego środowiska i tradycja, dlatego wiele z modeli obuwia produkowanych przez firmę to ręczna precyzyjna praca lokalnych włoskich szewców.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *