Wakacje od wszystkiego!

Lato tuż tuż, ale czy mamy już dobry plan, jak je spędzić zdrowo, wydajnie i bezpiecznie?

Zwykle wybierając się na wczasy mamy w głowie tylko jedno – uciec jak najdalej od spraw życia codziennego, bez opamiętania, bez planu. Takie podejście jest najczęściej wynikiem ogromnego zmęczenia, przytłoczenia problemami i stresem, dlatego marzy nam się święty spokój. A jak wiadomo każdy pojmuje go na swój własny sposób. Zwykle bywa tak, że wyjeżdżając nad morze całe godziny spędzamy na plaży, a potem objadamy się wszelkimi dostępnymi fast foodami popijając je piwkiem. I tak leci nam cały urlop dzień po dniu, a gdy się kończy nie czujemy się ani zrelaksowani ani tym bardziej wypoczęcie. Wracając do pracy nie mamy poczucia dobrze spędzonego urlopu, a poziom frustracji szybuje do tego sprzed urlopu. Jak zmienić ten stan rzeczy?

Nie ma lekko, bo żeby dobrze wypocząć trzeba zbudować dobry plan. Zamiast leniuchowania na plaży pokuśmy się o nornic walking wzdłuż linii brzegowej, a zamiast niebezpiecznego, wielogodzinnego opalania wybierzmy siatkówkę. Czas spędzimy w ruchu i na świeżym powietrzu, czyli podwójna korzyść. W ciepłe i słoneczne dni naprawdę można robić wiele, aby dobrze się bawić, trochę gorzej wygląda sytuacja, gdy pogoda przestaje dopisywać, wówczas łatwo o kiepski nastrój skłaniający do piwkowania. Na taką ewentualność także musimy być uszykowani, wystarczy, że zabierzemy z domu karty i gry planszowe, aby na nowo odkryć w sobie entuzjazm do wygrywania kolejnych rund. Dobrym pomysłem będą również najróżniejsze zabawy plastyczne z wykorzystaniem farb i bloków rysunkowych – te zajęcia z pewnością spodobają się dzieciom, a i dorośli z uśmiechem na twarzy podejdą do malowania prac na dowolny temat. Tania i miła rozrywka dla każdego.

P1020584

Nie zapomnijmy również o zdrowym odżywianiu, bo to nie tylko źle wpływa na figurę, ale również może przysporzyć problemów gastrycznych. Znacznie lepiej jest zaplanować nawet bardzo proste obiady, śniadania i kolacje zamiast stołować się na mieście. Pamiętajmy, że serwowane dania w przydrożnych budkach nie zawsze są świeża, a i nie tanie. Lepiej przygotować nawet gotowane ziemniaki z surówką i jajkiem sadzonym niż kolejny dzień zajadać kebaba.  Wynajmując domek czy kwaterę warto zapytać o dostęp do kuchni i do naczyń, aby bez problemu samodzielnie przygotowywać posiłki. Takie noclegi znajdą Państwo pod tym linkiem.

Na koniec chcemy zachęcić również do tego, aby na czas urlopu ograniczyć do minimum kontakt z mediami społecznościowymi typu Facebook czy Twitter, a także z wszelkimi grami komputerowymi. Wakacje mają nam przywrócić równowagę psychiczną, a nie wciąż bombardować najróżniejszymi komunikatami. Zrezygnujmy z odbierania poczty i ciągłego zerkania na telefon. Po co to nam??? Przecież wakacje są dla nas, niech cała reszta poczeka…

M-S-M

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *