Zatrudnienie Fair Play – jak zarządzać wiekiem w firmie Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Legionowie

Społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden z najważniejszych czynników kształtujących relacje między pracodawcą, a pracownikiem. Zgodnie z ideą SOB, relacje te powinny być oparte na wzajemnym poszanowaniu praw i obowiązków. W opinii Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym takie podejście w połączeniu z przemyślaną strategią zarządzania wiekiem może w krótkim czasie podnieść efektywność pracy zatrudnionych i realnie przyczynić się do wzrostu konkurencyjności firmy.

W Polsce nadal niewiele przedsiębiorców zwraca uwagę na zarządzanie wiekiem w firmie, doświadczenie pracowników szczególnie w wieku przedemerytalnym wciąż nie jest właściwie wykorzystywane, a pracownicy w wieku 50+ napotykają często na bariery, wynikające głównie ze stereotypów dotyczących ich przygotowania technicznego, informatycznego i innych umiejętności niezbędnych na rynku pracy. W konsekwencji funkcjonowania stereotypowych opinii na temat starszych pracowników wielu z nich postanawia odejść na wcześniejszą emeryturę, a tym samym bezpowrotnie zabrać z firmy swoją cenną wiedzę i doświadczenie. Dlatego istnieje potrzeba wsparcia pracowników 50+ w ich rozwoju i aktywności zawodowej, a także uświadomienia pracodawcom, że społeczna odpowiedzialność i etyka biznesu, wpływając na system zarządzania wiekiem, podnoszą jego efektywność i wpływają na osiąganie przez przedsiębiorstwa lepszych wyników ekonomicznych.

Odpowiedzią na te wyzwania jest projekt realizowany przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” KIG oraz włoskiego partnera E.Ri.Fo. pn. „Zatrudnienie Fair Play. Zostań Mentorem. Wsparcie aktywności i rozwoju zawodowego pracowników 50+ w województwie mazowieckim”. Celem głównym projektu jest poprawa jakości działań w obszarze utrzymania aktywności zawodowej pracowników 50+ poprzez opracowanie, przetestowanie, upowszechnienie i wdrożenie innowacyjnego standardu „Zatrudnienie Fair Play” oraz innowacyjnych narzędzi służących zarządzaniu wiekiem i zastosowaniu mentoringu jako sposobu wydłużenia wieku aktywności zawodowej wśród pracowników 50+.

Najbliższe spotkanie z cyklu Zatrudnienie Fair Play – Zostań Mentorem odbędzie się 9 maja br., w godz. 10:00-14:00, w Starostwie Powiatowym, przy ul. Sikorskiego 11, w Legionowie.

Wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego: http://www.zostanmentorem.pl/rekrutacja.html

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapewniamy materiały informacyjne, serwis kawowy oraz lunch.

 

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *