Eventowy szał, a nie show.

Jak podaje Wikipedia event jest to zdarzenie zaplanowane i zorganizowane pod kątem ściśle określonego celu. Może mieć charakter sportowy, muzyczny, artystyczny lub każdy dowolny ustalony przez zainteresowanych i organizatorów. Eventowy szał ogarnął już praktycznie wszystkie mniejsze i większe firmy w naszym kraju.

190593_light_bulb_2Dlaczego wolimy używać właśnie tego słowa – event (czyt. iwent)? Czy tylko dlatego, że brzmi oryginalnie, na czasie i oczywiście obco? Dlaczego zrezygnowaliśmy ze swoich własnych nazw; jak spotkanie firmowe, impreza firmowa, festyn firmowy czy piknik firmowy? Eventowo znaczy modnie i o to tu przede wszystkim chodzi, ale co do organizacji to już różnie to wygląda.

Nie każde spotkanie firmowe ma wiele wspólnego z dobrze przygotowaną imprezą ze scenariuszem, z ściśle określonym miejscem wydarzenia i atrakcjami. Znacznie częściej jest tak, że są to po prostu zwyczajne spotkania na pogaduchy i posiłek, a często i alkohol. Wiele z takich spotkań odbywa się w pobliskich restauracjach czy pubach zamiast w profesjonalnych obiektach na eventy.   A trzeba dodać, że miejsce spotkania firmowego jest bardzo ważne, bo to od niego zależy i dobra zabawa i odpoczynek i rekreacja. Takie miejsca są szczególnie poszukiwane przez profesjonalnych organizatorów imprez, którzy odpowiedzialni są za jakość i charakter imprez motywacyjnych i integracyjnych. (Koniecznie sprawdź, kto w Polsce zajmuje się eventami pod tym linkiem).

Warto dodać, że w Polsce powstał już kierunek na studiach dla wszystkich tych, którzy myślą o pracy w „eventach”. Jest również stowarzyszenie zajmujące się wypracowywaniem standardów na rynku krajowym Stowarzyszenie Branży Eventowej – SBE. Dostępne są pierwsze książki w języku polskim o imprezach (J.B. Bączek), a także publikacje w pismach dla branży spotkań.

Profesjonaliści dokładają wszelkich starań, aby imprezy były na prawdziwie wysokim poziomie w doskonałych lokacjach, jednym słowem, aby te zamawiane eventy były doskonałe i zasługiwały na miano prawdziwego show. Lokacje na eventy dostępne są na tej stronie www.

 

M-S-M

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *