Alarmująco niskie wskaźniki… i co dalej?

Już 10 kwietnia br. spotkanie w Hotelu Książę Poniatowski, przy ul. Wąskiej 12b w Łazach koło Warszawy– zapraszamy!

 Alarmująco niskie wskaźniki… i co dalej?

Wskaźnik zatrudnienia pracowników w wieku 50 w Polsce jest dramatycznie niski. W końcu 2011 roku wynosił zaledwie ok. 31%. Najbardziej alarmujące wskaźniki występują na Mazowszu, gdzie najwięcej zarejestrowanych bezrobotnych jest właśnie wśród osób 50 . Co najważniejsze i zarazem najbardziej niepokojące, wskaźniki te stale rosną. W grudniu 2013 roku na Mazowszu bezrobotni 50 stanowili już ponad 25% ogółu bezrobotnych.*

Co zrobić? Jak temu zaradzić? Czy naprawdę nic nie można zrobić żeby sytuacja zbliżyła się chociaż trochę do tej w wybranych krajach europejskich?

Nad tym właśnie zastanawiać się będą już 10 kwietnia przedsiębiorcy, członkowie kierownictwa firm, pracownicy działów kadr oraz pracownicy 50 .

Do udziału w dyskusji zapraszamy także Państwa – przedstawicieli mediów, aby o problemie mogli usłyszeć inni, w tym także osoby odpowiedzialne za politykę zatrudnienia.

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia br. w godzinach 10.00-14.00 w Hotelu Książę Poniatowski, przy ul. Wąskiej 12b w Łazach koło Warszawy.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapewniamy materiały informacyjne, serwis kawowy oraz lunch.

Dodatkowe informacje na temat spotkań:

Organizator spotkania: Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją
i Przedsiębiorstwem Prywatnym” Krajowej Izby Gospodarczej

ul. Trębacka 4, 00-074 Warszawa
tel: (22) 630 98 01-03, (22) 630 96 21
fax: (22) 434 60 49
e-mail: iped@kig.pl

* Dane Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

* Spotkanie jest elementem projektu pn.: „ZATRUDNIENIE FAIR PLAY. Zostań Mentorem. Wsparcie aktywności i rozwoju zawodowego pracowników 50 w województwie mazowieckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by Comment SPAM Wiper.