Design skanerów dokumentowych Fujitsu ScanSnap SV600 i iX500 nagrodzony Red Dot Award

Warszawa, 25 marca 2014 – Kolejny sukces skanerów Fujitsu ScanSnap: modele ScanSnap SV600 i ScanSnap iX500 otrzymały nagrody Red Dot Awards za unikalny design. Red Dot Award jest cieszącym się międzynarodowym uznaniem wyróżnieniem przyznawanym za największe osiągnięcia w dziedzinie jakości i estetyki projektowania.

Fujitsu ScanSnap SV600 i iX500 pokonały mocnych konkurentów. Jury składające się z 40 uznanych specjalistów w dziedzinie projektowania i wzornictwa z całego świata przetestowało i oceniło ponad 4815 produktów zgłoszonych przez 1816 producentów i projektantów z 53 krajów.

Model ScanSnap SV600 jest kontynuacją sprawdzonej linii urządzeń do skanowania i przetwarzania obrazu. To pierwszy produkt Fujitsu ScanSnap pozwalający skanować bezdotykowo przy pomocy kamery umieszczonej nad dokumentem, który może się pochwalić prostą i intuicyjną obsługą przy pomocy jednego przycisku – ta funkcjonalność stała się znakiem rozpoznawczym serii. Zaprojektowany z myślą o jak największym komforcie ScanSnap SV600 sprawia, że skanowanie staje się łatwe i odbywa się natychmiastowo.

Projektanci ScanSnap iX500 położyli szczególny nacisk na szybkie skanowanie dokumentów, przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu zapewniając obsługę przy pomocy jednego przycisku. Jego zalety w zarządzaniu dokumentacją z pewnością docenią małe firmy oraz osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Dzięki komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, skaner staje się jeszcze bardziej funkcjonalny, m.in. pozwala przesłać pliki bezpośrednio do komputerów PC, Mac i urządzeń mobilnych.

Wielokrotnie nagradzana seria skanerów dokumentów ScanSnap opiera się na koncepcji obsługi urządzenia przy pomocy jednego przycisku. Skupienie się na potrzebach klienta okazało się bardzo udaną strategią – do tej pory sprzedano już prawie 3 miliony skanerów ScnaSnap” – mówi Mike Nelson, General Manager for Sales and Marketing, PFU Imaging Solutions Europe Ltd. „Jesteśmy zaszczyceni mogąc odebrać tak prestiżowe i rozpoznawane na całym świecie nagrody za design naszych produktów.”

Konkurs Red Dot Award

Konkurs w dziedzinie projektowania i wzornictwa produktów odbywa się od 1954r. Przyznawane corocznie nagrody Red Dot są uznanym na całym świecie świadectwem najwyższej jakości designu. Jury konkursowe składa się z uznanych specjalistów, których wysokie kompetencje gwarantują zachowanie wysokiego poziomu konkursu. Proces oceny produktów odbywa się zgodnie z precyzyjnie zdefiniowanymi zasadami w oparciu o rygorystyczne kryteria dotyczące wielu aspektów produktu, m.in. poziomu innowacyjności, funkcjonalności, jakości i zgodności z wymogami ochrony środowiska.

Zobacz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości: http://j.mp/OEhRe4

Ściągnij ten komunikat w formacie PDF: http://j.mp/1dwhQiJ

O firmie PFU

Firma PFU Limited, część korporacji Fujitsu Limited (Japonia), zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją skanerów marki Fujitsu na całym świecie. PFU jest globalnym dostawcą rozwiązań IT, zajmującym się również projektowaniem, produkcją i sprzedażą sprzętu komputerowego, urządzeń peryferyjnych oraz oprogramowania dla firm. PFU dysponuje bogatą ofertą profesjonalnych skanerów do użytku osobistego, biurowego, do pracy w grupach roboczych oraz produkcji wysokonakładowej i jest jednym z wiodących globalnych producentów skanerów. Firma PFU jest obecna w branży od ponad 25 lat i notuje coroczne obroty w wysokości 1 miliarda dolarów. www.pfu.fujitsu.com/en/

PFU Imaging Solutions Europe Limited zajmuje się marketingiem i sprzedażą skanerów marki Fujitsu w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA). To europejskie przedsiębiorstwo założone w Wielkiej Brytanii w 1981 roku, posiada filie w Niemczech i we Włoszech.

www.fujitsu.com/emea/products/

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *