Nietypowy happening na Rynku Starego Miasta w Warszawie

Wczoraj z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem na Rynku Starego Miasta odbył się nietypowy happening pod hasłem „Proste kroki w walce z rakiem”. Mieszkańcy Warszawy wzięli udział we wspólnym tańcu na lodzie, by symbolicznie pokazać, że znają kroki w zmniejszaniu ryzyka zachorowania na raka. Dodatkowo wykonali badania profilaktyczne.Celem happeningu, który odbył się pod hasłem „Proste kroki w walce z rakiem” była promocja profilaktyki nowotworowej i pokazanie, że wystarczą proste kroki, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Organizatorami akcji byli twórcy kampanii Rak. To się leczy, Ruch Społeczny Polskie Amazonki oraz ING Życie.

Energetyczny taniec na lodzie

Nietypowa akcja rozpoczęła się o godz. 16 treningiem „Prostych Kroków”, a następnie o godz. 17 wykonany został wspólny, pełen życia taniec, którego choreografię ułożył znany promotor łyżwiarstwa figurowego – Jacek Tascher oraz trenerka Jene Gres. Przed wspólną zabawą uczestnicy happeningu otrzymali energetyczne, pomarańczowe koszulki oraz gorącą herbatę na rozgrzewkę.

Poprzez happening chcieliśmy pokazać, że profilaktyka nowotworowa to nic skomplikowanego i trudnego. To naprawdę wystarczy tylko chcieć wdrożyć jej zasady do codziennego życia i konsekwentnie je stosować. Warto, bo profilaktyka to najprostszy krok do zdrowia – tłumaczy Alicja Zakrzewska, rzecznik prasowy kampanii „Rak. To się leczy!”.

Temat profilaktyki nowotworowej nie jest tematem łatwym – ludzie przeważnie go unikają, bo kojarzy im się z chorobą. Poprzez niestandardowe akcje i pozytywną komunikację oswajamy społeczeństwo z zagadnieniem profilaktyki i zachęcamy do jej stosowania – wyjaśnia Marta Maszewska- Danielewicz, dyrektor ds. komunikacji z klientem w ING Życie. W ubiegłym roku również byliśmy partnerem flash mobu organizowanego na Dworcu Centralnym przez Ruch Społeczny Polskie Amazonki. Zarówno ubiegłoroczna akcja, jak i wczorajszy happening cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Warszawy.

Prosty krok do zdrowia – badania profilaktyczne

Nietypowemu happeningowi towarzyszyły bezpłatne badania profilaktyczne. Na placu Zamkowym można było wykonać badania krwi: morfologię oraz test na obecność wirusa HCV, który jest jedną z głównych przyczyn raka wątroby.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach: www.rak.tosieleczy.pl oraz www.ruchspoleczny.pl

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *