Wirtualna przychodnia to przyszłość?

Konsultacje z lekarzem na odległość to nie fikcja literacka, ale zjawisko, które powoli przybiera na sile. Już teraz przez Internet można zarezerwować wizytę u lekarza, a w niektórych przypadkach konsultować wyniki badań. Nie bez powodu pojawiło się też całkowicie nowe określenie „doktor Google” odpowiadające tak naprawdę zapotrzebowaniu osób, które chcą szybko i bez kolejek skorzystać z pomocy lekarza. Czy to chwilowy trend? Raczej nie, biorąc pod uwagę to, co dzieje się w sektorze usług medycznych.
Zjawisko to dotyczy przede wszystkim osób, które na co dzień korzystają z Internetu w poszukiwaniu najróżniejszych informacji. To osoby zazwyczaj zabiegane, nie mające czasu na wizyty w typowych przychodniach i czekania po kilka miesięcy w kolejkach do specjalisty.
To również osoby, które stać na opłacenie prywatnych wizyt, stąd ich oczekiwania, co do dostępności lekarza „tu i teraz” są bardzo duże.

Każdemu z nas zdarzyło się skorzystać z Internetu w celu sprawdzenia, jakie mogą być przyczyny bólu głowy, nóg itp. Fora internetowe przepełnione są różnymi poradami praktycznie na każdy temat Jednakże są sytuacje, w których potrzebna jest opinia lekarza. Jak twierdzi Marcin Jaworek, Prezes Zarządu testDNA Laboratorium Sp. z o.o., część usług medycznych nie wymaga wizyt bezpośrednich. Z powodzeniem przez telefon lub skype można konsultować wyniki badań lub nawet porozmawiać na temat ewentualnego ryzyka odziedziczenia chorób genetycznych. Tego typu usługi konsultacji z genetykiem na telefon są obecnie przez nas testowane.

Już teraz możemy umawiać się na wizyty przez Internet. Przykładem tego może być ZnanyLekarz.pl – serwis internetowy, który daje nie tylko możliwość rezerwacji wizyty, ale także poznania lekarza i co najważniejsze obiektywnych opinii na jego temat. A pozytywna opinia w wirtualnym świecie jest bezcenna, dlatego w przyszłości może zdarzyć się tak, że w tzw. Internecie pozostaną tylko najlepsi, którzy są w stanie zagwarantować najwyższy poziom usług.

Kontakt: Barbara Prokurat; tel. 32-445-34-26, e-mail: biuro@testdna.pl

Więcej informacji: www.poradagenetyka.pl

testDNA od ponad 10 lat specjalizuje się w analizach ojcostwa, pokrewieństwa oraz w diagnostyce medycznej. Jakość przeprowadzanych badań jest potwierdzona międzynarodowymi certyfikatami, z firmą współpracują również sądy i prokuratura. Centralny Oddział Laboratorium znajduje się w Katowicach a badania genetyczne dostępne są na terenie całego kraju dzięki współpracy z blisko 200 punktami pobrań i specjalistami.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *