KLANCYK IMPROWIZUJE W LUTYM

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na 5 spektakli w lutym. 

Miesiąc rozpocznie się od Pana Harolda w czwartek, 6 lutego – spektaklu inspirowanego słowami-skojarzeniami wykrzykiwanymi przez publiczność, z których rozwija się przedstawienie. 

W Walentynki Klancyk zagra najbardziej romantyczny spektakl w swojej karierze, po raz pierwszy w nowo powstającym Klubie Komediowym na Placu Zbawiciela. Inspiracją do spektaklu będą wybrane przez publiczność fragmenty romansów, książek i wierszy o miłości, a efektem ubocznym – stworzenie listy najbardziej romantycznych lektur wszechczasów, które podczas spektaklu otrzymają całkiem nowe życie. 

21 lutego dojdzie do wyjątkowego spotkania Teatru Improwizowanego i Pawła Szamburskiego – improwizującego muzyka, klarnecisty i animatora kultury. Efektem będzie improwizowane słuchowisko.

Współpraca Klancyka i Pakamery znajdzie swój wyraz w spektaklu zainspirowanym Młodą Duszą – międzypokoleniowa wystawą, która do 22 lutego będzie prezentowana w Państwomiasto. 

28 lutego Klancyk zaprasza na Longplay literacki z gościnnym udziałem Sławomira Shutego – artysty interdyscyplinarnego: pisarza, reżysera filmowego, performera.

KLANCYK gra PANA HAROLDA

6.02, czwartek

Centrum Zarządzania Światem

Najpopularniejszy na świecie format długiej formy improwizowanej w wersji Teatru Improwizowanego Klancyk.
Pan Harold inspirowany jest słowami-skojarzeniami wykrzykiwanymi przez publiczność – to z nich zawsze rozwija się przedstawienie.

Pan Harold nie przypomina dotychczasowych spektakli Klancyka. Jest w nim znacznie więcej gier pomiędzy aktorami, którzy stale ze sobą współpracują na scenie. Hasłem-kluczem do tego spektaklu jest „organiczność”, czyli to, co dzieje się między improwizatorami jako zespołem. To nowa formuła tego, co może się wydarzyć na scenie i czego Klancyk nauczył się podczas warsztatów w Stanach.
Pan Harold to efekt pracy pod okiem mistrzów improwizacji komediowej z Teatru iO w Chicago.

WALENTYNKOWY LONGPLAY

14.02, piątek

Klub Komediowy

Klancyk! zaprasza na wyjątkowy spektakl z okazji Walentynek. Stwórzcie z nami listę najbardziej romantycznych książek wszechczasów, wybierzcie fragmenty i zainspirujcie najbardziej romantyczny spektakl, jaki zagraliśmy w naszej karierze. Spektakl to idealny pomysł na walentynkową randkę i alternatywa do pójścia do kina na „Zimową opowieść”. Zapraszamy i polecamy!


Longplay to długa forma improwizowana. Tym razem romanse i książki romantyczne staną się inspiracją dla serii scen, układających się w kolaż skojarzeń i nawiązań. Fabuła zostanie zaimprowizowana na oczach widzów przez osoby wyposażone w niepowtarzalne umiejętności kojarzenia na pozór niepowiązanych ze sobą rzeczy i zdarzeń. A wszystko by wywołać uśmiech u innych.

KLANCYK oraz PAWEŁ SZAMBURSKI przedstawiają: SŁUCHOWISKO

21.02, piątek

Klub Komediowy

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie Teatru Improwizowanego Klancyk i Pawła Szamburskiego – improwizującego muzyka, klarnecisty, animatora kultury,
współtwórcy niezależnego wydawnictwo LadoAbc oraz Stowarzyszenia Kulturalnego Lado – środowiska, którego konsekwentna trwająca już kilkanaście lat działalność́ muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce.


Projekt zakłada zrealizowanie improwizowanego słuchowiska radiowego. Co z tego wyjdzie? Jak to w przypadku improwizacji bywa, nie wiadomo. To, co możemy zapewnić to wieczór pełen dobrej zabawy, miłej atmosfery i śmiechu.

Paweł Szamburski – ur. 1980 w Warszawie. Klarnecista, improwizator, animator kultury. Studiował na wydziale Antropologii Kultury oraz Muzykologii UW.
Szamburski współtworzy duet Sza/Za – Szamburski / Zakrocki, z którym komponuje muzykę dla filmu, teatru, kina niemego oraz tańca współczesnego. Udziela się również w takich projektach jak: Cukunft – tradycyjna muzyka żydowska oraz kwartet klarnetowy Ircha – kameralna muzyka improwizowana. Jest członkiem grupy badaczy puszczy dźwiękowej – Horny Trees. Czasem występuje solowo jako „BaraKura” lub “Dog Nobody” – nigdy nie moze się zdecydować. Szamburski był założycielem i liderem zespołu Meritum, współtwórcą Tupiki, prowadził także autorski cykl imprez z muzyką improwizowaną „Djazzpora”

KLANCYK I PAKAMERA: MŁODA DUSZA

22.02, sobota

Państwomiasto

Spektakl zainspirowany wystawą M(ł)ODA DUSZA czyli międzypokoleniowym projektem fotograficznym platformy pakamera.pl.

Na zakończenie obecności wystawy w Państwomiasto zaplanowany jest spektakl Teatru Klancyk i impreza.

LONGPLAY LITERACKI FEAT. SŁAWOMIR SHUTY

28.02, piątek

Klub Komediowy

Klancyk! zaprasza na Longplay literacki z gościnnym udziałem Sławomira Shutego.

Longplay to długa forma improwizowana. Tym razem teksty Sławomira Shutego staną się inspiracją dla serii scen, układających się w kolaż skojarzeń i nawiązań. Fabuła zostanie zaimprowizowana na oczach widzów przez osoby wyposażone w niepowtarzalne umiejętności kojarzenia na pozór niepowiązanych ze sobą rzeczy i zdarzeń. A wszystko by wywołać uśmiech u innych.
Sławomir Shuty – artysta intermedialny: pisarz, reżyser filmowy, fotograf, performer, twórca artzina „Baton”. Jest autorem książek: Nowy Wspaniały Smak (1999), Bełkot (2001), Cukier w normie (2002), Zwał (2004), Produkt Polski (2005), Ruchy (2008), Baton III Taltosz (2012), Jaszczur (2012) i Dziewięćdziesiąte (2013). Autor pierwszego polskiego hipertekstu literackiego Blok (www.blok.art.pl). Pomysłodawca i menedżer cyklu performansów Cyrk z Huty. Wespół z Cyrkiem Shuty wyreżyserował filmy: W drodze (2003) i Luna (2005), za który otrzymał pierwszą nagrodę na czwartej edycji Festiwalu Filmu Offowego w TVP2. Z Tomkiem Bochniakiem wyreżyserował animacje TRIP (2012).W 2005 roku nagrodzony Paszportem „Polityki” w kategorii literatura. Pochodzi z Nowej Huty, mieszka w Krakowie.

Szczegóły wszystkich wydarzeń: https://www.facebook.com/Klaaancyk/events

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *