Otwarcie „Preinkubatora UR/CTE” w Krakowie

Do rozwoju małopolskiego rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska może przyczynić się „Preinkubator przedsiębiorczości akademickiej UR/CTE”, który zostanie otwarty 27 marca w Krakowie. Konsorcjum Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja (UR) i spółki Centrum Transferu Ekotechnologii (CTE) zamierza ułatwiać komercjalizację nauk przyrodniczych, wspierać przedsiębiorczość studentów i pracowników naukowych.

Działalność konsorcjum uzupełniają opracowywane w projekcie publikacje, traktujące o wzorcowej realizacji procesów transferu technologii w dziedzinie nauk przyrodniczych – w szczególności rolnictwa, ochrony środowiska i gospodarki odpadami komunalnymi.

Tworząc przyjazne środowisko pracy dla studentów, „Preinkubator UR/CTE” ma stać się istotnym punktem na mapie rozwoju przedsiębiorczości w województwie małopolskim. Jego oddziaływanie wzmocnią działania promocyjne, publikacje oraz współpraca z ośrodkami akademickimi w Polsce.

Spółka CTE będzie pełniła rolę brokera technologii i ułatwiała komunikację pomiędzy naukowcami a przedsiębiorcami.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Kreator Innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/bsz

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *