In Vitro – kto i za co musi zapłacić?

1413393_maternity_portrait_1Wraz z pojawieniem się rządowego programu finansującego procedurę In vitro pojawiło się mnóstwo chętnych na tego typu zabiegi, pary nie zdawały sobie jednak do końca sprawy z tego, za co będą musiały zapłacić.

Pierwszy raz w historii polskiej medycyny zabiegi in vitro są finansowane ze środków publicznych, natomiast pary muszą w ramach programu zapłacić za leki stosowane w celu stymulacji jajeczkowania – leki do wykupienia w aptekach. Średni koszt leków to 3.000 zł.

Można się zastanawiać nad tym, czy to duży koszt, czy faktycznie kropla w morzu, którą pary mogą wziąć na siebie na tej ciężkiej drodze do upragnionej ciąży – jednak jedno jest pewne – chętnych na procedurę In vitro nie brakuje i pewnie do końca 2016 roku będzie ich coraz więcej. Program przewidziany jest na lata 2013 – 2016. Pod tym linkiem znajdą Państwo szczegółowe odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania odnośnie projektu.

Natomiast polecane kliniki leczenia niepłodności w całej Polsce łącznie z tymi, które oferują procedurę na bazie rządowego projektu mogą Państwo poznać klikając tu.

W dzisiejszych czasach problemy z płodnością ma blisko 15 % par, dlatego tak duże zainteresowanie wzbudził ten rządowy projekt. Przeciwników jest wielu, ale czy i oni nie mają skłonności do korzystania z nowinek technologicznych świata medycyny? Czy nie sięgają po najnowsze leki, metody rehabilitacyjne, czy do operacji plastycznych , albo tych związanych z przeszczepami? Czy zatem mamy prawo oceniać i potępiać innych?

Każdy ma przecież prawo do własnego szczęścia pojmowanego na swój własny sposób.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *