In Vitro – kto i za co musi zapłacić?

1413393_maternity_portrait_1Wraz z pojawieniem się rządowego programu finansującego procedurę In vitro pojawiło się mnóstwo chętnych na tego typu zabiegi, pary nie zdawały sobie jednak do końca sprawy z tego, za co będą musiały zapłacić.

Pierwszy raz w historii polskiej medycyny zabiegi in vitro są finansowane ze środków publicznych, natomiast pary muszą w ramach programu zapłacić za leki stosowane w celu stymulacji jajeczkowania – leki do wykupienia w aptekach. Średni koszt leków to 3.000 zł.

Można się zastanawiać nad tym, czy to duży koszt, czy faktycznie kropla w morzu, którą pary mogą wziąć na siebie na tej ciężkiej drodze do upragnionej ciąży – jednak jedno jest pewne – chętnych na procedurę In vitro nie brakuje i pewnie do końca 2016 roku będzie ich coraz więcej. Program przewidziany jest na lata 2013 – 2016. Pod tym linkiem znajdą Państwo szczegółowe odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania odnośnie projektu.

Natomiast polecane kliniki leczenia niepłodności w całej Polsce łącznie z tymi, które oferują procedurę na bazie rządowego projektu mogą Państwo poznać klikając tu.

W dzisiejszych czasach problemy z płodnością ma blisko 15 % par, dlatego tak duże zainteresowanie wzbudził ten rządowy projekt. Przeciwników jest wielu, ale czy i oni nie mają skłonności do korzystania z nowinek technologicznych świata medycyny? Czy nie sięgają po najnowsze leki, metody rehabilitacyjne, czy do operacji plastycznych , albo tych związanych z przeszczepami? Czy zatem mamy prawo oceniać i potępiać innych?

Każdy ma przecież prawo do własnego szczęścia pojmowanego na swój własny sposób.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *