INNOWACYJNY WARSZTAT SAMOCHODOWY, CZYLI PRACODAWCY RP WSPIERAJĄ AMBITNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Pracodawcy RP rozpoczynają projekt „Zarządzanie innowacją”, skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Dostęp do narzędzi, które pomogły tysiącom europejskich firm, jest bezpłatny. Czy warsztat samochodowy może być innowacyjny? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko usprawnić istniejące już w nim procesy. Kluczem do zrozumienia tej kwestii jest przełamanie stereotypów łączących innowacje z kosztownymi inwestycjami w dużych firmach, zakupem nowoczesnej technologii i badaniami naukowymi. – Większość innowacji, z których korzystamy na co dzień, to przecież najczęściej małe usprawnienia, które jednak powodują istotną zmianę, jak np. żółte karteczki samoprzylepne, telepraca czy programy lojalnościowe – mówi Andrzej Wielgosz, doradca ds. innowacji.

Specjalnie na potrzeby tego projektu Pracodawcy RP stworzyli zespół najwybitniejszych konsultantów – z doświadczeniem w Polsce i na świecie – aby także polscy przedsiębiorcy mogli skorzystać z ich wiedzy.

W projekcie „Zarządzanie innowacją” może wziąć udział 85 polskich firm. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej udział w projekcie jest bezpłatny. Działania obejmują kilkadziesiąt godzin doradztwa indywidualnego w siedzibie firmy, szkolenia stacjonarne i online.

Więcej informacji na stronie: www.zarzadzanieinnowacja.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

***

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentują 7 500 firm, zatrudniających ok. 4 mln pracowników. Organizacja, która powstała w listopadzie 1989 roku, działa w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym kraju i kwestiami społecznymi, w tym dotyczącymi ubezpieczeń społecznych, rynku i prawa pracy. Pracodawcy RP podejmują inicjatywy na rzecz przedsiębiorczości, innowacyjności, wykorzystania nauki do potrzeb gospodarki, a także w obszarze stanowienia prawa. Są obecni w pracach Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych. Organizacja jest członkiem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (organu doradczego instytucji Unii Europejskiej). Prezydentem Pracodawców RP jest dr Andrzej Malinowski.

PR
LA

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *