INNOWACYJNY WARSZTAT SAMOCHODOWY, CZYLI PRACODAWCY RP WSPIERAJĄ AMBITNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Pracodawcy RP rozpoczynają projekt „Zarządzanie innowacją”, skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Dostęp do narzędzi, które pomogły tysiącom europejskich firm, jest bezpłatny.

Czy warsztat samochodowy może być innowacyjny? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko usprawnić istniejące już w nim procesy. Kluczem do zrozumienia tej kwestii jest przełamanie stereotypów łączących innowacje z kosztownymi inwestycjami w dużych firmach, zakupem nowoczesnej technologii i badaniami naukowymi. – Większość innowacji, z których korzystamy na co dzień, to przecież najczęściej małe usprawnienia, które jednak powodują istotną zmianę, jak np. żółte karteczki samoprzylepne, telepraca czy programy lojalnościowe – mówi Andrzej Wielgosz, doradca ds. innowacji.

Specjalnie na potrzeby tego projektu Pracodawcy RP stworzyli zespół najwybitniejszych konsultantów – z doświadczeniem w Polsce i na świecie – aby także polscy przedsiębiorcy mogli skorzystać z ich wiedzy.

W projekcie „Zarządzanie innowacją” może wziąć udział 85 polskich firm. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej udział w projekcie jest bezpłatny. Działania obejmują kilkadziesiąt godzin doradztwa indywidualnego w siedzibie firmy, szkolenia stacjonarne i online.

Więcej informacji na stronie: www.zarzadzanieinnowacja.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

***

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentują 7 500 firm, zatrudniających ok. 4 mln pracowników. Organizacja, która powstała w listopadzie 1989 roku, działa w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym kraju i kwestiami społecznymi, w tym dotyczącymi ubezpieczeń społecznych, rynku i prawa pracy. Pracodawcy RP podejmują inicjatywy na rzecz przedsiębiorczości, innowacyjności, wykorzystania nauki do potrzeb gospodarki, a także w obszarze stanowienia prawa. Są obecni w pracach Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych. Organizacja jest członkiem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (organu doradczego instytucji Unii Europejskiej). Prezydentem Pracodawców RP jest dr Andrzej Malinowski.

PR
LA

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 
This site is protected by Comment SPAM Wiper.