Profilaktyka każdego dnia

1064949_dsc00286fruits_jpg

Praktycznie nie ma osób, które swoje zdrowie oceniają na rewelacyjne, a zdecydowana większość z nas boryka się przynajmniej z jedną dolegliwością – wielu z kilkoma i to od lat.

Tak to jest w dzisiejszych czasach, że cały wachlarz schorzeń zafundowaliśmy sobie sami poprzez niewłaściwe nawyki żywieniowe czy też przez styl życia, które zdecydowanie odbiega od zdrowego, do tego doszły choroby dziedziczone i te, które „przyczepiły” się do nas mimo chodem, dlatego ogólny stan zdrowia społeczeństwa polskiego nie wygląda najlepiej.

Przede wszystkim profilaktyczne badania.
Pomimo tego, że w dzisiejszych czasach dostęp do badań laboratoryjnych na tak zwaną kasę chorych jest utrudniony to i tak powinniśmy zrobić wszystko, aby przynajmniej raz w roku wykonać podstawę, czyli – morfologię, cholesterol, cukier.

Samodzielne badania profilaktyczne.
To nie prawda, że samemu nie możemy zrobić czegoś dobrego dla swojego organizmu, już w domu możemy wykonać pierwszy krok w stronę zdrowia. Po pierwsze sprawdzanie ciśnienia tętniczego i notowanie wyników zeszyciku, po drugie w przypadku pań wykonywanie samobadania piersi, a w przypadku samobadania jąder. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku wszelkie grudki, guzki powinny być zgłaszane lekarzowi i to o czym warto pamiętać, to to, iż obecnie większość zmian w wymienionych narządach można z powodzeniem zatrzymać – proste zabiegi chirurgiczne w początkowej fazie choroby to ogromna gwarancja wyleczalności. Po trzecie oglądanie własnego ciała – wiele zmian na skórze w postaci powiększonych pieprzyków, nacieków na pieprzykach i innych można zaobserwować samemu i wówczas zgłosić się do lekarza po poradę.

Zdrowe odżywianie i ruch.
Zróżnicowana żywność, bogata w witaminy to podstawa, a jeśli do tego dodamy treningi fizyczne czy to w postaci dłuższych spacerów, biegów czy jazdy na rowerze – o swoje zdrowie możemy być spokojni. Zdrowo żyć to znaczy mądrze żyć – bez nałogów i objadania się, za to z regularnymi badaniami i aktywnością fizyczną.

Dbajmy o siebie – dbajmy o zdrowie.

M-S-M

Grafika: www.sxc.hu

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *