Vision Solutions na Microsoft Technology Summit 2013

Podczas tegorocznej edycji MTS firma Vision Slutions, jako złoty partner wydarzenia, zaprezentuje szereg wykładów z dziedziny ochrony i bezpiecznej migracji danych

Firma Vision Solutions, międzynarodowy producent rozwiązań z zakresu technologii wysokiej dostępności i zabezpieczeń danych, weźmie udział w Microsoft Technology Summit 2013. W trakcie wydarzenia przedstawiciele firmy, Rob Bleer i Mariusz Gieparda, podzielą się swoja wiedzą i doświadczeniem w obszarze wirtualizacji, cloud computing’u, bezpiecznej migracji danych pomiędzy środowiskami oraz know-how z zakresu ochrony danych na serwerach fizycznych, wirtualnych i w chmurze. Eksperci firmy poprowadzą 2 sesje tematyczne:

  • Oswajanie nowoczesnego środowiska IT / Taming the modern dynamic IT environment (22.10.2013, godz. 13.00)

Sesja dotyczyć będzie najnowszych trendów branży, wyzwań oraz korzyści, które niosą ze sobą innowacyjne technologie migracji
i ochrony danych. Eksperci doradzą jak najlepiej wykorzystać w celach biznesowych zjawisko wirtualizacji, chmurę prywatną, publiczną oraz hybrydową.

  • Migracja i udostępnianie danych /Migration and Data Sharing (22.10.2013, godz. 15.30)

W trakcie 30 minutowej sesji lunchowej specjaliści z Vision Solutions omówią zagadnienie złożoności współczesnych centrów danych (data center) oraz migracji informacji pomiędzy poszczególnymi platformami wirtualnymi i chmurą. Poruszone zostaną również zagadnienia wyboru
i nawigacji wśród narzędzi oferowanych przez wspomniane platformy, tak aby zoptymalizować koszty oraz zminimalizować potencjalne przestoje systemów.

„Vision Solutions utrzymuje niezawodne funkcjonowanie bieżącej infrastruktury IT naszych klientów, pozwalając na wykorzystanie najnowszych technologii wprowadzanych na rynek przez Microsoft”, powiedział Marek Zamłyński, Dyrektor Pionu Produktów Serwerowych w regionie Europy Środkowej z firmy Microsoft.

„Microsoft od wielu lat jest silnym graczem na rynku centrów danych z uwagi na zasoby Windows Server oraz rozwiązania System Center, pozwalające na kompleksowe zarządzanie aplikacjami i usługami w chmurach prywatnych i publicznych. Technologie Vision Solutions pomagają zwiększyć wartość inwestycji poczynionych przez klienta w zakresie korzystania ze środowiska chmurowego, hypervizorów oraz centrów danych. Dokładniej, rozwiązania Vision Solutions zabezpieczają przykładowo takie operacje jak transfer danych z platformy VMware do Hyper-V, migrację danych pomiędzy Oracle a Microsoft SQL Server, przeniesienie maszyn wirtualnych na platformę Azure. Vision Solutions pomaga naszym klientom w zakresie implementacji strategii rozwiązań chmurowych, zmniejszenia kosztów utrzymania narzędzi informatycznych, pozytywnie wpływając na współczynniki TCO (Total Cost of Ownership) oraz ROI (Return On Investment – zwrot z inwestycji) przedsiębiorstw przy podobnych operacjach”, podkreślił Marek Zamłyński.

Microsoft Technology Summit jest miejscem spotkań menedżerów i specjalistów IT, programistów, architektów rozwiązań IT, inżynierów oprogramowania, specjalistów od zabezpieczeń, administratorów sieci i serwerów. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 22 – 23 października w Warszawskim Centrum Expo XXI.

Prelegenci Vision Solutions

Mariusz Gieparda

Architekt Rozwiązań Vision Solutions

Mariusz Gieparda posiada 25-letnie doświadczenie w sektorze IT, które zdobywał w Europie i Ameryce Północnej. Z Vision Solutions związany od 8 lat. Współautor trzech IBM Redbooks dot.: HACMP, Advanced Power Virtualization i Fast Connect.

Rob Beeler

Wiceprezes Vision Solutions

Rob Beeler odpowiada za badania oraz rozwój linii produktów Double-Take. Związany z firmą od 16 lat, posiada ponad 20 -letnie doświadczenie w dziedzinie projektowania oprogramowania dla sektora wysokiej dostępności oraz poawaryjnego przywracania systemów. Jest autorem kilku rozwiązań z dziedziny replikacji i odzyskiwania danych.

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *