Katoen Natie inwestuje w technologie Wi-Fi Ruckus Wireless

Światowy operator usług magazynowych i logistycznych wykorzystuje technologie Smart Wi-Fi Ruckus Wireless w bieżących pracach magazynowych

 Firma Ruckus Wireless poinformowała, że jej produkty i technologie bezprzewodowe będą używane przez Katoen Natie, jednego z najpopularniejszych światowych operatorów usług logistycznych. Ich zadaniem będzie usprawnienie bieżącej pracy oraz zminimalizowanie ryzyka związanego z niestabilnością sieci.

ruckus_logo

Założona ponad 150 lat temu firma Katoen Natie jest międzynarodowym dostawcą kompleksowych usług logistycznych. Portfolio klientów spółki tworzą podmioty z różnych gałęzi przemysłu – od producentów dóbr konsumenckich i przemysłowych do firm chemicznych. Firma prowadzi działalność w ponad 154 lokalizacjach w 34 krajach na pięciu kontynentach, zatrudnia 10 000 osób i oferuje zintegrowane usługi logistyczne – między innymi magazynowanie i przechowywanie, pakowanie i przepakowywanie oraz transport i dystrybucję. W Polsce przedstawicielstwo spółki mieści się w Płocku.

„We współczesnych środowiskach magazynowych, w których czas to pieniądz, niezawodny system łączności bezprzewodowej stał się koniecznością — mówi Ian De Winter, dyrektor ds. telekomunikacji w Katoen Natie. — Co więcej, okazało się, że po prostu nie możemy zaadaptować konwencjonalnej technologii Wi-Fi do nieustannie zmieniających się warunków”.

W związku z koniecznością posiadania wydajnej sieci bezprzewodowej Katoen Natie zdecydowało się na

inwestycję w system wewnętrznych i zewnętrznych produktów Smart Wi-Fi firmy Ruckus Wireless. Ostatecznie wybrano dwupasmowe punkty dostępowe Ruckus ZoneFlex, które wspierają pracowników wyposażonych w ręczne skanery Wi-Fi, którzy poruszają się po magazynach Katoen Natie, rozładowując, wybierając, pakując i wysyłając towary oraz zarządzając zapasami klientów. Wdrożona technologia Ruckus SmartMesh pozwala firmie Katoen Natie ograniczyć koszty okablowania i zapewnić łączność Wi-Fi w obszarach, w których prowadzenie kabli byłoby niemożliwe lub zbyt drogie. Dodatkowo urządzenia Ruckus zapewniają łączność między budynkami i ograniczają koszty łączności szerokopasmowej.

„Nasz system zarządzania magazynem nie może działać bez Wi-Fi, więc awaria po prostu nie wchodzi w grę — powiedział De Winter. — Nawet dziesięciominutowa przerwa w pracy wiązałaby się z ogromnymi kosztami. Sprzęt firmy Ruckus pomógł nam obniżyć koszty, a jednocześnie zwiększyć niezawodność infrastruktury i jakość usług świadczonych klientom”.

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *