Termo Organika chroni swoje oryginalne produkty Wygrany proces lidera rynku

Termo Organika, największy producent styropianu w Polsce, wygrała przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie proces sądowy dotyczący ochrony praw do wybranych posiadanych znaków towarowych (złota ściana, złota podłoga, złote styropiany) i nazw swoich produktów.

 Sąd zakazał Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Usługowo-Handlowemu Styropmin sp. z o.o. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim używania nazw styropianów brzmiących podobnie do tych, którymi posługuje się Termo Organika oraz dodatkowo zobowiązał Styropmin do wycofania z obrotu styropianów oznaczonych podobnymi nazwami. Ponadto Styropmin został zobowiązany do umieszczenia odpłatnego ogłoszenia w prasie branżowej informującego o tym, że stosowane przez nią nazewnictwo mogło wprowadzać klientów w błąd, co do pochodzenia towarów. Ogłoszenie takie ukazało się w Przeglądzie Budowlanym. W ogłoszeniu czytamy:

 Oryginalny_styropian_w_kroki_Termo_Organiki

Przedsiębiorstwo Produkcyjno–Usługowo–Handlowe Styropmin spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Mińsku Mazowieckim informuje, iż używając w obrocie gospodarczym znaków złota ściana, złota podłoga, złote styropiany mogła wprowadzić w błąd potencjalnych nabywców styropianowych płyt izolacyjnych co do podobieństwa lub tożsamości wyrobów styropianowych Termo Organika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie, oznaczonych nazwą styropian złoty i styropian gold”.

Termo Organika konsekwentnie chroni swoje prawa przysługujące jej do znaków towarowych, niepowtarzalnego nazewnictwa, wyglądu styropianów oraz używanych technologii. Styropian w kropki podlega ochronie wynikającej z przysługującego Termo Organice praw wyłącznych i jedynie Termo Organika jest uprawniona do produkcji tak wyglądających styropianów.

Wszystkie produkty styropianowe Termo Organiki są objęte Certyfikatem Zgodności z Normą Europejską i Rekomendacjami Technicznymi i Jakości (RTQ), wydanymi przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie (ITB).

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *