DHL przetransportował dziewięć goryli na wolność

W ramach unikalnej inicjatywy na rzecz ochrony przyrody we współpracy z The Aspinall Foundation, DHL, wiodąca na świecie firma logistyczna, przetransportowała rodzinę dziewięciu srebrnogrzbietych goryli z Parku Dzikich Zwierząt w Port Lympne w hrabstwie Kent do Parku Narodowego Płaskowyżu Batéké w Gabonie.Goryle przejechały 9 tysięcy kilometrów, najpierw z Wielkiej Brytanii do Brukseli, a następnie specjalnie wyposażonym Boeingiem 767 do Lagos w Nigerii, skąd pojechały do Franceville w Gabonie. Ostatni etap podróży do parku narodowego goryle pokonały helikopterem, w ramach współpracy z władzami Gabonu.

Oprócz zwierząt, które łącznie ważą 620 kg, w podróż do ich nowego domu na wolności pojechało co najmniej 1200 kg żywności i sprzętu weterynaryjnego.

Aby dostosować się do harmonogramu podróży goryli, DHL odwołał dwa różne samoloty z ich zwykłego rozkładu lotów i tymczasowo zmienił swoją globalną sieć transportową, aby w ten sposób zapewnić przewóz zwierząt w możliwie najkrótszym czasie.

Zachodnie goryle nizinne są sklasyfikowane jako gatunek skrajnie zagrożony wyginięciem i jest to pierwsza próba w historii, aby przywrócić całą rodzinę do naturalnego środowiska. Inicjatywa „Back to the Wild” fundacji Aspinall jest częścią stałych wysiłków nad przywróceniem na wolność gatunków zagrożonych i skrajnie zagrożonych wyginięciem, co jest konsekwencją wyjątkowo udanych programów rozmnażania w niewoli w takich miejscach jak park dzikiej przyrody w hrabstwie Kent.

Phil Couchman, prezes DHL Express UK & Ireland skomentował: „Przewiezienie rodziny dziewięciu goryli przez pół świata to nie lada wyczyn. Jest to wyjątkowo ważna sprawa i ogromne przedsięwzięcie logistyczne dla DHL – naszym priorytetem w tym projekcie było bezpieczeństwo i dobrostan zwierząt.

Dodał również, że „Ściśle współpracując z The Aspinall Foundation, wiodącą na świecie organizacją charytatywną na rzecz ochrony przyrody, i przygotowując się do realizacji zlecenia, zapewniliśmy gorylom najłagodniejszą możliwą podróż.”

„Nasz wyznaczony „zespół od przesyłek specjalnych”, składający się z pracowników ze wszystkich działów DHL, od inżynierów lotniczych do transportowców, ochroniarzy, pilotów i kierowców, wykonał świetną robotę i zapewnił sukces tego projektu. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy pomóc rodzinie goryli i mamy nadzieję, że spodoba im się ich nowy dom.”

Damian Aspinall, pionier w dziedzinie ochrony przyrody i prezes The Aspinall Foundation, powiedział: “Inicjatywa Fundacji, Back To The Wild, jest wyjątkowa i polega na zdecydowanie najbardziej ambitnym programie reintrodukcji gatunków skrajnie zagrożonych wyginięciem, jaki kiedykolwiek zrealizowano na świecie. Jesteśmy szczęśliwi, że DHL tak wielkodusznie przyłączył się do nas jako partner w tym ważnym i ekscytującym projekcie wypuszczenia goryli na wolność.”

 

PR

LA

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *