Koniec nauki – początek Szlaku Przygody

Drużyna znanych podróżników pojawiła się w Warszawie, by promować świętokrzyski Szlak Przygody. Goście odwiedzili SP nr 4 i krążyli w swoim retro autobusie po centrum stolicy zachęcając do wizyty na Szlaku.

Znani z książek i filmów bohaterowie przybyli charakterystycznym amerykańskim schoolbusem. Fogg, Włóczykij, Indiana Jones i inni świętowali w ten sposób początek wakacji. – Koniec nauki to początek Szlaku – przekonywali.

Pod hasłem „Zamień tornister na plecak!” namawiali najmłodszych do aktywnego wypoczynku na Szlaku Przygody. Razem z dziećmi z ursuskiej czwórki śpiewali turystyczne piosenki, oglądali mapy i uczyli się, jak przetrwać na biwaku.

Po wizycie w szkole żółty autobus ruszył na ulice Warszawy. Wędrowcy pozdrawiali z okien przechodniów i kierowców. – Do zobaczenia na Szlaku – skandowali przez megafon. Przejazd barwnego pojazdu z wesołą ekipą na pokładzie budził powszechne zainteresowanie. Sami wędrowcy pozowali do zdjęć w najbardziej rozpoznawalnych miejscach stolicy.

– Chcieliśmy pokazać warszawiakom, że teraz mogą łatwiej, wygodniej i taniej poznawać atrakcje województwa świętokrzyskiego – powiedział Piotr Sadłocha z Partnerstwa sześciu Lokalnych Grup Działania, które stworzyły Szlak Przygody i zaplanowały jego promocję w Warszawie.

***

Szlak Przygody to największy sieciowy produkt turystyczny w Polsce utworzony na terenie województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Swym zasięgiem obejmuje 850 km tras, ponad 100 oznakowanych atrakcji i 6 krain tematycznych. W jego ramach działa program lojalnościowy, pozwalający turystom zbierać punkty, które można wymieniać na nagrody lub zniżki do wykorzystania u partnerów Szlaku. Promocję Szlaku w Warszawie zrealizowała agencja Planet PR. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *