Prezentacja atutów przed przyszłym pracodawcą – raport ZL

W jaki sposób najlepiej zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, aby zdobyć wymarzoną pracę? W maju br. konsultanci Zielonej Linii przeprowadzili badanie ankietowe, którego celem była weryfikacja m.in. najbardziej poszukiwanych umiejętności na rynku pracy.

W ramach telefonicznej ankiety konsultanci zapytali respondentów o to, co, ich zdaniem, ma największe znaczenie dla pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Zdaniem aż 57 proc. ankietowanych jednakowe znaczenie mają wszystkie elementy, wskazane w proponowanych przez konsultantów Zielonej Linii odpowiedziach. Przygotowując się do spotkania z potencjalnym pracodawcą, zdaniem większości respondentów, należy więc zwrócić uwagę w równym stopniu na przygotowanie merytoryczne, jak również autoprezentację. Co czwarta z ankietowanych osób wskazała natomiast, że najważniejsze, w tym wypadku, jest przygotowanie merytoryczne.

Ze względu na fakt, iż rekrutacja jest zazwyczaj procesem wieloetapowym, konsultanci Zielonej Linii zapytali klientów infolinii urzędu pracy o to, na jakim etapie, ich zdaniem, należy przedstawiać pracodawcy wszystkie swoje zalety.

53 proc. respondentów stwierdziło, że wszystkie swoje atuty warto prezentować na poziomie rekrutacji. Warto zwrócić uwagę na to, iż nieodpowiednie przygotowanie dokumentów aplikacyjnych może nam uniemożliwić udział w kolejnych etapach rekrutacji.

Natomiast zdaniem 40 proc. ankietowanych najważniejszą formą kontaktu z pracodawcą jest rozmowa kwalifikacyjna. Warto się do niej odpowiednio przygotować, gdyż efektem tej rozmowy może być uzyskanie satysfakcjonującego zatrudnienia.

W trakcie rozmowy ważne jest nie tylko przygotowanie merytoryczne, ale również umiejętność autoprezentacji, odpowiedni strój oraz nienaganna kultura osobista. Wszystkie te czynniki tworzą bowiem spójny obraz potencjalnego kandydata do pracy.

W dzisiejszych czasach, aby zaistnieć na rynku pracy, często nie wystarczy odpowiednie wykształcenie, a nawet zdobyte doświadczenie. Liczą się też umiejętności dodatkowe, które wyróżniają potencjalnego kandydata do pracy na tle innych. Na jakie umiejętności pracodawcy najczęściej zwracają uwagę?

Odpowiedź na to pytanie, podobnie jak szczegółowe wyniki badań zostały przedstawione w pełnej wersji raportu, która jest dostępna na stronie Zielonej Linii.

Więcej praktycznych artykułów i najnowszych wiadomości z rynku pracy można znaleźć na: https://www.facebook.com/zielonalinia19524

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *