Przesilenie wiosenne bez bólu gardła? To możliwe!

W tym roku matka natura postanowiła ustanowić wiosnę „towarem luksusowym”. Niecierpliwie wypatrywana przez zaszronione okna, wreszcie się pojawiła! Chciałoby się krzyknąć: „Koniec z zaczerwienieniem, bólem i zapaleniem gardła!” Czy aby na pewno? Nie pozwól, by przesilenie zepsuło wiosenną atmosferę!Różnica temperatur wywołana intensywnym przeplataniem się pory wiosennej i zimowej daje się we znaki nam wszystkim. Zmęczeni i osłabieni przeciągającą się zimą walczymy ostatkiem sił z pogodową huśtawką. A nasze gardło momentalnie zbiera i magazynuje wszystkie paskudne, krążące dookoła infekcje. Jak temu zaradzić?

Zrzucaj ostrożnie!

Stęsknieni za ciepłem, zrzucamy kolejne warstwy – czapki, szaliki a w końcu kurtki i swetry. Uwaga, ostrożnie. To pierwszy krok do przeziębienia, a jednym z jego głównych objawów jest uciążliwy ból gardła. Ten z kolei skutecznie może popsuć wiosenny nastrój!

Kiedy budzą nas promienie słońca, trudno oprzeć się pokusie założenia nowo zakupionego wiosennego, „lekkiego” płaszczyka, czy cienkiej apaszki. Nie zapominajmy jednak, że wczesno – wiosenne słońce jest bardzo zdradliwe. Wystarczy mała chmurka a momentalnie ogarnia nas uczucie przenikliwego chłodu. Nasz organizm potrzebuje aklimatyzacji. Brakuje nam witamin, słońca, ciepła. Jesteśmy zwyczajnie zmęczeni. A bakterie i wirusy tylko czekają na naszą chwilę słabości! Atakują gardło powodując jego zaczerwienienie, ból, drapanie.

Zatroszcz się o siebie

Gardło to nasza tarcza obronna przed infekcjami. Dzielnie odpiera ataki arsenału bakterii i wirusów. Jak zapewnić mu dobrą kondycję w trudnym wczesno wiosennym okresie? Poza obowiązkowym, lekkim szalikiem idealny będzie gorący kubek wzmacniającej herbaty na bazie rumianku, szałwii czy eukaliptusa. Najlepiej z dodatkiem miodu i cytryny. Taki zestaw wbrew pozorom wcale nie jest wyłącznie zimowym atrybutem! Jeśli jednak mimo dużej dozy ostrożności i odpowiedniej pielęgnacji, nasze gardło daje nam wyraźne sygnały świadczące o infekcji w natarciu, trzeba działać błyskawicznie, skutecznie i kompleksowo!

Nowoczesne rozwiązanie

Na wszelkie „gardłowe” dolegliwości takie jak ból, pieczenie, zaczerwienienie najlepiej zadziałać doraźnie. Tantum Verde to specjalnie stworzony aerozol (posiada kaniulę, która pozwala na celowane podanie leku), który umożliwia szybkie i precyzyjne (dawka leku jest ściśle określona) podanie substancji w miejsce objęte stanem zapalnym, błyskawicznie hamując rozwój choroby. Tantum Verde zawiera benzydaminę, która wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz miejscowo znieczulające. Chlorowodorek benzydaminy działa również przeciwobrzękowo i antyseptyczne. Pomoże pozbyć się bakterii szybko i skutecznie. Nie musisz już bać się różnicy temperatur.

Dossier:

Tantum Verde 1,5 mg/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej i gardle.

Cena ok. 25 zł

Substancja czynna: benzydamina (1ml roztworu zawiera 1,5 mg benzydaminy chlorowodorku)

Substancje pomocnicze: glicerol, etanol 96, metylu parahydroksybenzoesan, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, sacharyna, sodu wodorowęglan, polisorbat 20, woda oczyszczona.

Wskazania do stosowania: Leczenie objawów (ból zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła, tj. w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii a także po inkubacji.

Dawkowanie:

2-6 razy na dobę

Dzieci poniżej 6 lat: 1 dawka produktu leczniczego na 4kg masy ciała. Nie należy przekraczać jednorazowo 4 dawek

Dzieci od 6 do 12 lat: 4 dawki produktu leczniczego

Dzieci powyżej 12 lat i dorośli: 4-8 dawek produktu leczniczego

Dystrybutor – Angelini Pharma Polska

Więcej informacji na temat firmy oraz dystrybuowanych produktów na stronie: www.tantumverde.pl/

PR
LA

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *