Cała prawda o życiu w powieści Ewy Witkiewicz

Odkrywanie prawdy o życiu to temat przewodni najnowszej książki Ewy Witkiewicz pt. „A co z prawdą?” Autorka opisuje w niej losy Emmy – kobiety głęboko nieszczęśliwej z powodu nieudanego małżeństwa, która chce na nowo ułożyć sobie życie.

Borykająca się z problemami natury osobistej Emma próbuje położyć temu kres. W tym celu udaje się do Afryki, gdzie jako wolontariuszka pośredniczy w adopcji afrykańskich dzieci przez pary z krajów europejskich. Zaprzyjaźnia się tam z Bendżim – najstarszym z dzieci, które ze względu na stosunkowo zaawansowany wiek ma znikome szanse na znalezienie przyrodnich rodziców. W tym czasie poznaje też Daniego, który kreśli wobec niej plany bycia razem. Kiedy kobieta przekonuje się do mężczyzny i jest w stanie wyjść za niego, ten umiera na malarię. Emma po raz kolejny przechodzi głęboki wstrząs – tym bardziej, że po śmierci Daniego okazuje się, że jest w ciąży. Gdyby nie jej liczne przygody miłosne podczas pobytu za granicą, z dużą dozą pewności powiedzielibyśmy, że to dziecko Daniego. Czy rzeczywiście tak jest, można przekonać się, sięgając po najnowszą książkę Ewy Witkiewicz.

Powieść ta to kontynuacja Ze szczęściem w ciuciubabkę – to wnikliwy portret psychologiczny kobiety wrażliwej. Z dziecinną szczerością Emma odsłania swój świat emocjonalny, ale również pozwala nam podróżować, zwiedzać i poznawać innych bohaterów. Ich grono jest niewielkie, tym niemniej znajdujemy różne osobowości. Opisane charaktery to mieszanka subtelności i nonszalancji, przyprawiona odrobiną makiawelizmu – tak, jak w prawdziwym życiu. Akcja książki dzieje się na przemian w Polsce i w Szwajcarii.

Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

1 Comment

  1. Avatar
    Ebooki123 Maj 24, 2013

    ciekawa powieść, kontynuacja „Ze szczęściem w ciuciubabkę”

    Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *