„Zaginiony świat gigantów” – The Lost World of Giants

Wielu uczonych, na przekór archeologicznym odkryciom, tak szeroko opisywanych przez Jonathana Graya w książce pt. „Zaginiony Świat Gigantów” – The Lost World of Giants uważa, że giganci, jako rasa, nigdy nie istnieli. Przyczyny osiągania przez ludzi kolosalnego wzrostu upatrywali w wadliwych genach oraz w chorobie zwanej akromegalia, która to wywołana jest nadmierną produkcją hormonu wzrostu. Jej skutkiem jest między innymi zwyrodnienie układu kostnego. Współcześnie w Wielkiej Brytanii co roku rodzi się ok. 200 osób chorujących na akromegalię, w USA – tysiąc. Biorąc pod uwagę rzadkie zaludnienie w dawnych epokach, należy przypuszczać, że gigantyzm był wówczas bardziej wyjątkowy niż obecnie.

Pewna frakcja naukowców uważa, że legendy o olbrzymach mogą mieć również inne wytłumaczenie. Zastanowiło ich, że na Ziemi znajdowane są skamieliny bardzo dużych ssaków. Nie były to pojedyncze przypadki, przeciwnie – chodziło o całe gatunki. Doszli więc do wniosku, że skoro gigantyzm dotykał zwierzęta, to równie dobrze mógł dotyczyć człowieka, a przyczyną tego miały być inne warunki życia na Ziemi. Naukowcy, którzy badają zmiany ziemskiej atmosfery, uważają, że dawno temu ciśnienie atmosferyczne na naszej planecie było wyższe, a powłoka ozonowa siedem razy grubsza. Sprzyjało to rodzeniu się istot o znacznym wzroście.

Autor nie daje za wygraną i bardzo szczegółowo opisuje znaleziska, które wskazywały by na istnienie Gigantów co niestety przeczy teorii tak agresywnie lansowanej przez twórców darwinizmu. Należy zadać sobie pytanie czy można zaprzeczyć czemuś co zostało odkryte przez wielu archeologów a niestety skrzętnie jest ukrywane tylko dlatego aby nie zaszkodzić tej tak popularnej teorii. Kto powiedział, że człowiek musi naiwnie wierzyć absurdalnym historyjkom o rzekomym pochodzeniu człowieka od małpy?

Książki Jonathana Graya, które ukazały się po raz pierwszy w języku polskim zostały wydane przez Wydawnictwo Psychoskok. Dotychczas na rynku księgarskim ukazały się następujące ebooki autorstwa znanego międzynarodowego badacza i archeologa. Należą do nich:

 • 64 niewyjaśnione sekrety starożytności – 64 Secrets Still Ahead of Us – opisał nie tylko starożytne tajemnice – ale również wiedzę jaką posiadali nasi przodkowie. Czy wiedza, którą posiadali była lepsza niż ta którą posiadamy teraz? Dlaczego często uważamy, że „nasi przodkowie byli tylko tępymi jaskiniowcami. Czy nie może to być po prostu przypadek egoizmu, opartego na niewiedzy?”
 • Sekrety umarlaków – Dead Mans Secrets to intrygujące ślady zaginionej super cywilizacji spisane przez Jonathana Graya, jako dowód na to, że starożytne cywilizacje wbrew utartym stereotypom były bardzo rozwinięte szczególnie technologie, którymi się posługiwali.
 • Bogactwa króla Salomona –  Solomon’s Fleet Mystery – to książka, która pozwoli dowiedzieć się więcej na temat starożytnego, biblijnego władcy i jego czasach a to dzięki Biblii i najnowszym badaniom i porównaniom jakich dokonał Jonathan Gray
 • Co się stało z wieżą Babel? – What happened to the Tower of Babel? – tym razem w książce ukazana jest historia biblijna o niesławnej wieży Babel, którą budowano aby wznieść się do nieba z pominięciem Boga.
 • Ludzie w kłopotliwych miejscach – Men in Embarrassing Places – to niewątpliwie książka będąca odkrywaniem prawdy o ludzkości, o pochodzeniu człowieka. Dotychczasowe dogmaty zostają w niej podważone Kolejnym mitem opisywanym przez Jonathana Graya jest darwinowska teoria ewolucji oraz teoria dotycząca przetrwania gatunków (której to Darwin wyparł się pod koniec swego życia)
No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

1 Comment

 1. Avatar
  Ebooki123 Maj 15, 2013

  To książka będąca rezultatem wieloletniej pracy archeologa i badacza – Jonathana Graya.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *