Odmień mieszkanie na wiosnę z farbami dekoracyjnymi Francesco Guardi

Po długiej zimie pragniemy zmian, także w naszym otoczeniu. Z innowacyjnymi farbami do zadań specjalnych marki Francesco Guardi możemy zafundować naszym mieszkaniom i domom wyjątkową wiosenną metamorfozę. Efekt aksamitnej elegancji, połyskliwej perły czy też trójwymiarowy efekt rustykalny – dzięki farbom dekoracyjnym możemy w łatwy i szybki sposób odmienić charakter pomieszczeń.

Wraz z nadejściem upragnionej wiosny nabieramy chęci do zmian. Warto pomyśleć
o odświeżeniu ścian w naszych domach i mieszkaniach. Zmiana kolorów czy zastosowanie specjalnych efektów jest stosunkowo szybkim i prostym zabiegiem, który może zupełnie odmienić wnętrze i nadać mu zupełnie innego charakteru – ściany coraz częściej wychodzą na pierwszy plan, stanowiąc główny element dekoracyjny pomieszczeń.

 

 

 

 

 

 

 

Fot. LAKMA
Farba o efekcie aksamitu

Metamorfoza naszych ścian nie musi się kończyć na zmianie koloru. Dla osób poszukujących bardziej oryginalnych pomysłów ciekawym rozwiązaniem są farby dekoracyjne z efektami specjalnymi. Ich zastosowanie pozwala nam odmienić wnętrze nie tylko za pomocą koloru, ale także faktury ściany.

Aksamitna elegancja na ścianie

Dla osób zainspirowanych kulturą wschodu i ceniących estetyczne walory znanej i cenionej od starożytności tkaniny rodem z Damaszku ciekawym rozwiązaniem będzie farba z kolekcji Francesco Guardi o efekcie aksamitu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii pokryte nią ściany będą wyglądem przypominały tę miękką, elegancką tkaninę, kojarzącą się z luksusem.

Specjalne metaliczne pigmenty zawarte w farbie o aksamitnym efekcie, delikatnie rozświetlają pomieszczenia, dzięki czemu wyglądają one na bardziej przestronne. Produkt szczególnie nadaje się do malowania ścian w sypialniach i pokojach dziennych – nadaje wnętrzu ciepłego i przytulnego charakteru.

Poranna rosa we wnętrzach

Jeżeli chcemy, aby nasze ściany nabrały niepowtarzalnej głębi a światło wpadające do pomieszczenia tworzyło na pomalowanych powierzchniach barwne refleksy, powinniśmy wybrać farbę o efekcie rosy z linii Francesco Guardi. To nowoczesna farba akrylowa, która dzięki zawartości ściśle wyselekcjonowanych szklanych wypełniaczy i metalicznych pigmentów tworzy na ścianach efekt zbliżony do mikrokropelek rosy, który możemy obserwować o świcie. Farba o efekcie rosy doskonale prezentuje się w pomieszczeniach, takich jak pokój dzienny, hol, sypialnia czy korytarz, w których chcemy uzyskać niepowtarzalny efekt dekoracyjny – gry świateł i barw.

Trójwymiarowy efekt rustykalny w mieszkaniu

Dzięki charakterystycznym, kontrastowym czarnym i białym cząstkom, farba o efekcie rustykalnym Francesco Guardi pozwala na nadanie pomieszczeniom rustykalnego charakteru. Farba ma w swoim składzie drobne cząsteczki srebrnego pudru, dzięki któremu pomalowane powierzchnie mienią się dając efekt trójwymiarowości.

Efekt lśnienia na zawołanie

Jeżeli chcemy nadać malowanej powierzchni głębi i wyjątkowego wyrazu ciekawym rozwiązaniem może być farba lazurująca. Dekoracyjna farba, tworząca laserunkową powłokę malarską z serii Francesco Guardi, posiada niewielką siłę krycia, dzięki czemu zachowuje naturalny wygląd podłoża, nadając mu jednocześnie niepowtarzalny wygląd. Farbę lazurującą można nanosić bezpośrednio na pomalowaną lub otynkowaną wcześniej ścianę – tworzy ona efekt przenikania się kolorów. Oprócz właściwości dekoracyjnych, farba zabezpiecza także powierzchnie przed szkodliwym działaniem wody oraz zmywaniem.

Ściany pokryte farbą z efektem dekoracyjnym to ciekawy i wygodny sposób na wiosenną metamorfozę naszych pomieszczeń. Ich nakładanie, w porównaniu do tynków dekoracyjnych, jest łatwiejsze, szybsze i mniej pracochłonne. Dodatkowo nie muszą być nakładane na idealnie gładkie podłoża, ponieważ dzięki trójwymiarowym efektom skutecznie niwelują wszelkie nierówności.

PR

LA

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 
This site is protected by Comment SPAM Wiper.