Odmień mieszkanie na wiosnę z farbami dekoracyjnymi Francesco Guardi

Po długiej zimie pragniemy zmian, także w naszym otoczeniu. Z innowacyjnymi farbami do zadań specjalnych marki Francesco Guardi możemy zafundować naszym mieszkaniom i domom wyjątkową wiosenną metamorfozę. Efekt aksamitnej elegancji, połyskliwej perły czy też trójwymiarowy efekt rustykalny – dzięki farbom dekoracyjnym możemy w łatwy i szybki sposób odmienić charakter pomieszczeń.

Wraz z nadejściem upragnionej wiosny nabieramy chęci do zmian. Warto pomyśleć
o odświeżeniu ścian w naszych domach i mieszkaniach. Zmiana kolorów czy zastosowanie specjalnych efektów jest stosunkowo szybkim i prostym zabiegiem, który może zupełnie odmienić wnętrze i nadać mu zupełnie innego charakteru – ściany coraz częściej wychodzą na pierwszy plan, stanowiąc główny element dekoracyjny pomieszczeń.

 

 

 

 

 

 

 

Fot. LAKMA
Farba o efekcie aksamitu

Metamorfoza naszych ścian nie musi się kończyć na zmianie koloru. Dla osób poszukujących bardziej oryginalnych pomysłów ciekawym rozwiązaniem są farby dekoracyjne z efektami specjalnymi. Ich zastosowanie pozwala nam odmienić wnętrze nie tylko za pomocą koloru, ale także faktury ściany.

Aksamitna elegancja na ścianie

Dla osób zainspirowanych kulturą wschodu i ceniących estetyczne walory znanej i cenionej od starożytności tkaniny rodem z Damaszku ciekawym rozwiązaniem będzie farba z kolekcji Francesco Guardi o efekcie aksamitu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii pokryte nią ściany będą wyglądem przypominały tę miękką, elegancką tkaninę, kojarzącą się z luksusem.

Specjalne metaliczne pigmenty zawarte w farbie o aksamitnym efekcie, delikatnie rozświetlają pomieszczenia, dzięki czemu wyglądają one na bardziej przestronne. Produkt szczególnie nadaje się do malowania ścian w sypialniach i pokojach dziennych – nadaje wnętrzu ciepłego i przytulnego charakteru.

Poranna rosa we wnętrzach

Jeżeli chcemy, aby nasze ściany nabrały niepowtarzalnej głębi a światło wpadające do pomieszczenia tworzyło na pomalowanych powierzchniach barwne refleksy, powinniśmy wybrać farbę o efekcie rosy z linii Francesco Guardi. To nowoczesna farba akrylowa, która dzięki zawartości ściśle wyselekcjonowanych szklanych wypełniaczy i metalicznych pigmentów tworzy na ścianach efekt zbliżony do mikrokropelek rosy, który możemy obserwować o świcie. Farba o efekcie rosy doskonale prezentuje się w pomieszczeniach, takich jak pokój dzienny, hol, sypialnia czy korytarz, w których chcemy uzyskać niepowtarzalny efekt dekoracyjny – gry świateł i barw.

Trójwymiarowy efekt rustykalny w mieszkaniu

Dzięki charakterystycznym, kontrastowym czarnym i białym cząstkom, farba o efekcie rustykalnym Francesco Guardi pozwala na nadanie pomieszczeniom rustykalnego charakteru. Farba ma w swoim składzie drobne cząsteczki srebrnego pudru, dzięki któremu pomalowane powierzchnie mienią się dając efekt trójwymiarowości.

Efekt lśnienia na zawołanie

Jeżeli chcemy nadać malowanej powierzchni głębi i wyjątkowego wyrazu ciekawym rozwiązaniem może być farba lazurująca. Dekoracyjna farba, tworząca laserunkową powłokę malarską z serii Francesco Guardi, posiada niewielką siłę krycia, dzięki czemu zachowuje naturalny wygląd podłoża, nadając mu jednocześnie niepowtarzalny wygląd. Farbę lazurującą można nanosić bezpośrednio na pomalowaną lub otynkowaną wcześniej ścianę – tworzy ona efekt przenikania się kolorów. Oprócz właściwości dekoracyjnych, farba zabezpiecza także powierzchnie przed szkodliwym działaniem wody oraz zmywaniem.

Ściany pokryte farbą z efektem dekoracyjnym to ciekawy i wygodny sposób na wiosenną metamorfozę naszych pomieszczeń. Ich nakładanie, w porównaniu do tynków dekoracyjnych, jest łatwiejsze, szybsze i mniej pracochłonne. Dodatkowo nie muszą być nakładane na idealnie gładkie podłoża, ponieważ dzięki trójwymiarowym efektom skutecznie niwelują wszelkie nierówności.

PR

LA

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *