Dalekie podróże z zamkniętymi oczyma (wizualizacje)

Książka pt „Dalekie podróże widziane oczyma wizualizacje” – Anny Jędrzejczyk pokazuje, jak można za pomocą wyobraźni zmobilizować ukryte siły ludzkiego ciała, umysłu i ducha, aby poprawić jakość życia, zdrowia, relacji z ludźmi. Okazuje się, że dzięki potędze wizualizacji a także medytacji można świadomie przekształcać doświadczenia codziennego życia i stwarzać nową lepszą rzeczywistość. Podane w książce ćwiczenia i medytacje umożliwiają skuteczne usunięcie podświadomych przeszkód i uruchomienie śpiących w nas potężnych możliwości. Wizualizacja to także umiejętność korzystania z wyobraźni – tak, aby przywołane obrazy stały się rzeczywistością. Autorka przenosi nas w różne miejsca, dzięki którym dokonała się w niej przemiana i odzyskała dawną energię, chęć do życia i realizacji swoich planów.

Anna Jędrzejczyk bardzo poetycko i realistycznie opisuje miejsca, w których była. Miejsca te jawią się jako baśniowe zakątki na ziemi gdzie z przyjemnością rzucilibyśmy wszystko czym się obecnie zajmujemy i podążalibyśmy za Nią, tylko po to aby chociaż na chwilę poczuć się w jak w raju. Podróże, które tak ujmująco opisuje w swojej książce autorka stają się dla niej celem życia. To one w momencie, kiedy była u kresu wytrzymałości pozwoliły jej spojrzeć na świat zupełnie z innej perspektywy. Zresztą cóż znaczą nasze problemy, które tak wyolbrzymiamy w obliczu kataklizmu – burzy piaskowej, jakim znalazła się autorka wędrując pustynnym szlakiem. Wiedziała, że znalazła się w obliczu śmierci. Umierała z przerażenia a jednak wyszła z tego cało. W takich momentach zastanawiamy się co nas ocaliło, kto nam dał drugą szansę? Kto wyciągnął pomocną dłoń?. Wtedy zachodzi w nas przemiana, doznajemy oczyszczenia. Czujemy, że nadszedł w naszym życiu moment na zmiany. Tylko czy na lepsze zmiany?

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

1 Comment

 1. Avatar
  Ebooki123 Maj 06, 2013

  Tematyka utworów niezwykle atrakcyjna: lasy, góry, morze, piaski, rośliny, zwierzęta – cały nasz świat tu i teraz oraz jego bogaty i silny wpływ na ludzi. Bogactwo wiedzy przekazanej językiem prostym, zrozumiałym, lecz również plastycznym, mnóstwo epitetów, metafor, porównań, animizacji.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *