Zgłoś swoje piwo do największego konkursu piw domowych w Europie Zbliża się największe piwne święto – Festiwal Birofilia 2013

Ruszyło wielkie odliczanie do najbardziej prestiżowego konkursu organizowanego w ramach Festiwalu Birofilia 2013, który jak co roku odbędzie się w trzecim tygodniu czerwca przy Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu (14-15 czerwca). Z myślą o wszystkich, którzy chcą zgłosić swoje piwo do Konkursu Piw Domowych Birofilia 2013 i stanąć w szranki z najlepszymi powstał specjalny kalendarz warzenia. Ci, którzy jeszcze nie podjęli decyzji jakie piwo domowe uwarzyć, na facebookowym profilu Festiwal Birofilia znajdą wskazówki dotyczące różnych stylów piwnych i sugestie, kiedy należy rozpocząć przygotowania.

Festiwal Birofilia co roku gromadzi kilka tysięcy miłośników piwa i piwowarów. W 2012 r. do unikalnego na skalę europejską Konkursu Piw Domowych Birofilia, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, przystąpiło 131 piwowarów domowych, którzy zgłosili aż 371 piw uwarzonych w 10 stylach piwnych. Z myślą o fanach Festiwalu Birofilia i piwowarach domowych organizator postanowił rozbudować profil na Facebooku i zachęcić do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu. 
Nowością jest kalendarz warzenia, z którego w czytelny sposób dowiemy się, jakie style piwne można zaprezentować w ramach 8 kategorii konkursowych. Aplikacja „kalendarz” na profilu Facebook Festiwalu Birofilia umożliwia również robienie notatek i obrazowo pokazuje, kiedy piwowarzy domowi powinni najpóźniej rozpocząć warzenie piwa. Wynika z niego np., że kwiecień jest najlepszym miesiącem na rozpoczęcie warzenia Alt’a (Altbier), Imperialnego Pale Ale (Imperial Pale Ale) oraz Krzepkiego Portera (Robust Porter). Niestety dla miłośników Koźlaka (Bock) czy Blond’a, którzy nie rozpoczęli jeszcze warzenia może być już za późno. Tym piwowarom proponujemy uwarzenie Jasnego Lekkiego (Light Lager) lub Pszenicznego Ciemnego (Dunkelweizen). Przygotowanie tych piw można rozpocząć najpóźniej w majowy weekend. Te informacje, opisy poszczególnych stylów piwnych i wiele innych materiałów wszyscy miłośnicy piwa znajdą na www.festiwal-birofilia.pl.

Choć piwowarzy mogą zgłaszać uwarzone piwa w 8 kategoriach, w każdej mogą zaprezentować tylko jeden złocisty trunek. Aby wziąć udział w Konkursie Piw Domowych Birofilia 2013 r. należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest razem z regulaminem na stronie internetowej www.festiwal-birofilia.pl. Uczestnicy zobowiązani są do dostarczenia piwa do organizatorów konkursu w terminie od 29 kwietnia do 26 maja.

Na zwycięzcę konkursu głównego na najlepsze piwo domowe, którego poznamy 15 czerwca w Żywcu, czekają wyjątkowe nagrody. Dzięki Grupie Żywiec S.A., sponsorowi Festiwalu Birofilia, oprócz unikatowego tytułu i dyplomu „Grand Championa Birofilia 2013”, laureat będzie miał możliwość uwarzenia zwycięskiego piwa ponownie – w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie na dużo większą skalę. Piwo to trafi na polski rynek jak co roku 6 grudnia.

Na tegorocznym Festiwalu Birofilia na wszystkich miłośników piwa czekać będą liczne atrakcje – Aleja Piw Świata, namiot główny, a w nim stoisko piw domowych, piwa z browarów rzemieślniczych, warsztaty, koncerty oraz spotkania z ciekawymi ludźmi z piwnego świata, liczne konkursy. Będzie można także zwiedzać Arcyksiążęcy Browar w Żywcu i Muzeum Browaru, które co roku odwiedza 100 000 osób. Nie zabraknie również Międzynarodowej Giełdy Kolekcjonerskiej. Więcej informacji, zdjęcia i wyniki poprzednich edycji konkursów znajdziecie Państwo na stronie: www.festiwal-birofilia.ploraz na profilu Festiwal Birofilia na portalu Facebook. Wstęp na Festiwal Birofilia jest bezpłatny.

PR

LA

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by Comment SPAM Wiper.