Miej OKO na Bielany!

Stowarzyszenie Centrum Integracji Międzykulturowej we współpracy z Centrum Kultury Dobre Miejsce ma zaszczyt zaprosić na cykl comiesięcznych pokazów filmowych „OKO na Bielany”!:) Pierwszy pokaz odbędzie się już 26 kwietnia, w piątek o godz. 18.00 „Zamek” to film dokumentujący życie międzykontynentalnego lotniska Malpensa pod Mediolanem, zaglądając przede wszystkim tam, gdzie wzrok zwykłych podróżnych z reguły nie sięga. Obserwujemy m. in. funkcjonariusza czytającego sms-y podróżnego, a na rentgenowskim obrazie widzimy kapsułki z kokainą, które we własnym ciele przewozi inny podróżny. Trudno nie zgodzić się z twórcami filmu, iż nigdzie nie da się lepiej uchwycić obsesji bezpieczeństwa i kontroli przenikającej nasz świat niż właśnie na międzynarodowym lotnisku.

Panoptykon? Twierdza Europa? Sytuacja Kafkowska? Podyskutujmy o bezpieczeństwie, wolności, zaufaniu, samotności i o wielu innych tematach, które nam przyjdą do głowy po projekcji!
Projekcja filmu dzięki współpracy z WATCH DOCS:)

WSTĘP: za FRIKO
KIEDY: piątek 26kwietnia
GODZ: 18.00
MIEJSCE: Dewajtis 3/wejście B

zapraszamy na nasz fanpejdż po więcej szczegółów:
https://www.facebook.com/CentrumIntegracjiMiedzykulturowej
Oraz na stronę wydarzenia na fb:
https://www.facebook.com/events/126248924231396/

Stowarzyszenie Centrum Integracji Międzykulturowej dąży do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego opartego na zasadach równości, tolerancji, dialogu międzykulturowego, poszanowania różnorodności społecznej, partycypacji i aktywności oraz rozwoju środowisk lokalnych – chodzi nam o działanie na rzecz rzeczywistej zmiany społecznej! Obecnie działamy na Bielanach przy współpracy z Centrum Kultury „Dobre Miejsce” nad projektem filmowo-dyskusyjnym „OKO NA BIELANY”. Chcemy zwrócić nasz wzrok i wszystkie zmysły na problemy społeczno-kulturowe dzięki dobremu filmowi i ciekawej rozmowie z artystami, animatorami, ekspertami, filmowcami i pasjonatami!

PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *